Parodoje - tolimosios Kinijos spalvos

2014 07 28

Vaidotė Šantarienė

Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje viešėjo Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius Lietuvoje Liu Zengwen. Jis atidarė iš ambasados į biblioteką atkeliavusią fotografijų parodą „Kinijos spalvos: ant kultūros sparnų“.

Ekspozicijoje – apie pusšimtis darbų, atspindinčių senąją ir moderniąją, didingą ir kasdienišką, kupiną įvairiausių kontrastų ir spalvų Kiniją, jos istoriją, dabartį, meną. Parodą svečias iš šios šalies pristatė su kartu atvykusia ambasados atašė Na Deng.

„Šios fotografijos skirtos pažinti įvairiapusę Kinijos kultūrą, gyvenimą. Nors mūsų šalys tolimos ir jų kultūros labai skirtingos, nuotraukose galima pasisemti ir atrasti to, kas kiekvienam artima“, – sakė ambasadorius. Į renginį susirinkusiems lankytojams jis nuoširdžiai dėkojo už dėmesį parodai.
Vlado Šlaito viešąją biblioteką, anot direktorės Rasos Griškevičienės, su Kinijos ambasada sieja graži bičiulystė. „Draugaujam jau penktus metus, keičiamės naujienomis, parodomis. Mus jie kviečia dalyvauti ambasados renginiuose Vilniuje“, – pasakojo ji.

Prieš kurį laiką ambasadorius L. Zengwen bibliotekoje viešėjo su žmona Yao Xiaofen ir ambsados pirmąja sekretore Zhong Hua. Svečiai tąsyk atvyko ne tuščiomis – bibliotekai padovanojo daugiau kaip šimtą spalvingų albumų, knygų apie Kinijos istoriją, kultūrą, mediciną, tautodailę. Visi leidiniai pažymėti Kinijos ambasados spaudu, liudijančiu, jog tai – dovana Ukmergės bibliotekos skaitytojams.

Parodos atidaryme dalyvavo rajono meras Vydas Paknys, mero pavaduotojas Rolandas Janickas, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Giedrius Pocius. Rajono vadovai turėjo progą ne tik susipažinti su parodos ekspozicija, bet ir pabendrauti su svečiais, aptarti tolimesnio bendradarbiavimo, verslo plėtros galimybes. Naujų ryšiu užmezgimas su Kinijos Liaudies Respublika Ukmergės rajono savivaldybei yra įdomus ir aktualus dar ir todėl, kad Lietuvos Respublikos ambasadorė šioje šalyje yra kraštietė Lina Antanavičienė.

Ukmergės literatų klubo vadovė Leonora Jankeliūnienė Kiniją palygino su sapnu. „Smagu, kad bent per fotografijas galima prisiliesti prie tokios tolimos, neaprėpiamos, taip paprastai nepasiekiamos šalies, didžios savo istorija, menu, religija“, – sakė ji.

Ką tik išleistą savo paveikslų albumą ambasadoriui įteikė dailininkas Vytautas Mackevičius, šiomis dienomis minintis 80-ąjį jubiliejų. Rajono Kultūros tarybos pirmininkas Albinas Kuliešis džiaugėsi, jog jam, kaip fotografui, ypatingai įdomu palyginti Kinijos autorių darbus.

Vakaro dalyviai aptarinėjo fotografijas, klausėsi Meno mokyklos Muzikos skyriaus violančelininkės Angelės Adamonienės. Su dovanomis svečiams į renginį atėję ukmergiškiai ir patys buvo apdalyti lauktuvėmis, tarp kurių – valgymo lazdelės, suvenyrai su kiniškais motyvais, laimę ir ištikimybę toje šalyje simbolizuojančios antys. Beje, ambasadorius su visais sveikinosi ir dėkojo lietuviškai.

Ukmergės biblioteka – pirmoji, kurią pasiekė fotografijos iš Kinijos ambasados. Jos bus eksponuojamos mėnesį. Iš čia paroda keliaus į kitus rajonus.

Melanijos Širvienės nuotraukos.