Užgavėtas Kaziukas

2014 03 19

Sigita Urbonienė
Senamiesčio pagrindinės mokyklos
Laičių pradinio ugdymo skyriaus mokytoja

Linksmai šurmuliavo Kaziuko kermošius ir Užgavėnių šventė  Senamiesčio pagrindinės mokyklos Laičių pradinio ugdymo skyriuje. Joje dalyvavo ne tik pradinukai, ikimokyklinės bei priešmokyklinės grupių ugdytiniai, Laičių kaimo bendruomenės nariai, bibliotekos skaitytojai su bibliotekininke Vanda Vinckiene, bet sulaukėme ir  kaimynų - Žeimių kaimo bendruomenės narių.

Mokiniai mugei rengėsi visus metus – gamino papuošalus, įvairiausius dirbinius , mamos prikepė blynų ir kitokių gardumynų. Laičiškės  Danguolė Baublienė ir Jovita Pakėnienė ant prekystalių išdėliojo gražiausių mezginių ir nėrinių kolekcijas. Visiems pirkėjams , pardavėjams ir gausiai susirinkusiems Užgavėnių persirengėliams apie Kaziuko mugių tradicijas papasakojo "daktarė“ – Kultūros centro Laičių filialo renginių organizatorė Sigita Ališauskienė. Ji vėliau ieškojo ligonių , o rado –pačią žiemą su patologiškai pakilusia temperatūra, kurią ,,izoliavo‘‘ nuo sveikųjų. Kermošiuje sukiojosi ir Kanapinis (Genovaitė Gutauskienė) su Lašininiu (Elvyra Vaičiūnienė), šmaikščiai aiškindamiesi, kuriam laikas pasitraukti.  Kova baigėsi Kanapinio pergale.

Šventei persikėlus į mokyklos kiemą, šokdami ir dainuodami aplink Užgavėnių simbolį  Morę, palydėjome žiemą. Tos dienos linksmybės – gražus pavyzdys tolimesniam, darniam mokyklos, bibliotekos ir kaimų bendruomenių bendravimui.

 Autorės nuotraukos.