Popietė bibliotekoje

2014 03 22

Dalia Tamošiūnienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Atkočių kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

2014-ieji – Kristijono Donelaičio metai. Minime lietuvių tautos klasiko, grožinės literatūros pradininko 300-ąsias gimimo metines. Šia proga Atkočių kaimo moterys rinkosi į šventinę popietę  „K. Donelaičio „ Metų“ garsinis skaitymas. Puikus pavasariškas oras, per bibliotekos langus šviečianti saulė kūrė šventišką nuotaiką.

Bibliotekininkė supažindino renginio dalyves su rašytojo biografija. Po to visos moterys paeiliui skaitėme ištraukas iš „Pavasario linksmybių“, su nuostaba kalbėdamos apie tai, kaip ir bėgant šimtmečiams nepraranda savo aktualumo, žavesio, intrigos K. Donelaičio poema „Metai“. Ne atsitiktinai įtraukta į pasaulio literatūros šedevrų sąrašą.  

 Įspūdingai, jaukiai paminėjome ir Tarptautinę Moters dieną. Biblioteka pakvietė į popietę „Moterys -  gyvenimo gėlės“. Visoms įsiminė mokytojos Laimos Zarankienės pacituoti Andrey Hertburn žodžiai: “Jei nori, kad būtų patrauklios lūpos – kalbėk malonius žodžius. Jei nori gražių akių – matyk žmonėse gera. Jei nori turėti liekną figūrą – dalinkis maistu su alkstančiais. Kad būtų gražūs plaukai- leisk juos bent kartą per dieną glostyti vaiko pirštams. Moters grožis slypi ne drabužiuose, figūroje ar šukuosenoje. Moters grožis turi šviesti iš jos akių, nes tai širdies, kurioje gyvena meilė, langai. Moters grožis slypi ne veido bruožuose. Tikrasis moters grožis atsispindi jos sieloje - tai rūpestis ir karšta meilė“. Diskutavome apie tai, kas yra moteriškumas ir kaip svarbu save mylėti. Prie arbatos puodelio skaitėme ištraukas iš B. Ferrero knygos „ 365 trumpi pasakojimai sielai“. Tą dieną kalbėjomės ir apie Kovo 11-ąją - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Bibliotekininkė  pristatė šiai datai skirtą dokumentų parodą.

Tą popietę aptarėme daug mums svarbių, aktualių, dalykų, kalbėjomės apie šventes ir kasdienybę, o svarbiausia - buvome kartu. Šventinę aplinką dar labiau sušildė bibliotekininkės moterims įteikti tulpių žiedai.