„Niekas Siesikuose to dar nepadarė...“

2014 03 22

Regina Zimblienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Petronių kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Taip siesikietis poetas Romas Raila įvertino šio krašto literatės Onos Kazlauskienės knygos „Vėtrų glėby“ pasirodymą. Į šio leidinio pristatymą, vykusį Petronių kaimo bendruomenės namuose, susirinko bibliotekos skaitytojai, literatūros mėgėjai, seniūnijos gyventojai.

Pristatydama savo leidinį, autorė pabrėžė jog knygoje nėra jokių išgalvojimų. „Kaip pati mačiau tuos įvykius, taip ir parašiau. Rašydama apie vietoves ar istorinius faktus, naudojausi įvairia literatūra, Lietuvos istorija, archyvine medžiaga ir kiekvieną dieną rašytu dienoraščiu“. Autorė geru žodžiu minėjo  petroniškius, kurie padėjo gimti šiam kūriniui, prisidėjo prie jo išleidimo.  Ji labai dėkinga savo sūnui Arūnui, anūkams, savo bičiulei, buvusiai Siesikų vidurinės mokyklos direktorei ir seniūnei Danutei Gelūnienei, daugeliui kitų žmonių.

Džiaugdamasi O.Kazlauskienės knyga, D.Gelūnienė prisiminė nelengvą šios moters vaikystę ir jaunystę, nesistebėdama, kodėl autorės kūryboje vyrauja tik dvi – juoda  ir balta – spalvos, nes tai nulėmė toli gražu ne rožėmis klotas gyvenimo kelias. Danutė buvo bene pirmoji , paėmusi į rankas šią knygą ir ją perskaičiusi, o renginio metu įsigyti O.Kazlauskienės leidinį mielai panoro ir kiti, kuriems gerai pažįstama autorės aprašyta aplinka, to meto gyvenimas. 

Knygą pristačiusiai autorei įteikėme atminimo dovanėlę, linkėdami jai  stiprios sveikatos ir dar ne kartą pradžiuginti bibliotekos skaitytojus, seniūnijos gyventojus naujais savo kūriniais.

Renginio dalyvius tą dieną džiugino ir kaimo bendruomenės namuose veikianti  mūsų auksarankių darbštuolių Zitos Deksnienės, Vilmos Pribuišienės, Eugenijos Grendienės, Aldonos Aleknavičienės, Giedrės Pažusienės nertų, megztų, siuvinėtų darbų, dailių karpinių paroda.

Vilmos Pribuišienės nuotraukos.