Kovo 11-oji Seime

2014 03 20

Rasa Vasiliauskienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Sližių kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktą. Sližių kaimo bendruomenės aktyvas nusprendė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 24-ąsias metines paminėti išskirtinai – ekskursija į Lietuvos Respublikos Seimą.

Atvykusius pasitiko Seimo rūmų atstovas ir palydėjo į tuo metu naujoje posėdžių salėje vykusį iškilmingą pavasario sesijos pradžios posėdį. Pirmajame posėdyje buvo surengta diskusija apie Lietuvos Respublikos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai rezultatus. Vėliau susitikome su Seimo pirmininke L. Graužiniene jos kabinete. Nors, kaip mums teko pastebėti, Seimo pirmininkės dienotvarkė labai užimta ir tądien vyko tikrai daug renginių bei lankėsi daug svečių, ji rado laiko susitikti su paprastais kaimo žmonėmis. Mes visi Loretą Graužinienę pažįstame iš mūsų kaime rengiamos respublikinės poezijos šventės-konkurso „Žydinčios vyšnios šakelė“, kurios metu L. Graužinienė sveikina šios gražios, tradicine tapusios šventės laureatus. Šiais metais šis konkursas vyks jau 30-ąjį kartą.

Mūsų susitikimas buvo labai šiltas ir jaukus: poetas Vincas Lukša skaitė savo kūrybos eiles, sližiečiai sudainavo savo kaimo bendruomenės himną ir įteikė lauktuvių: kepalą naminės duonos ir medaus. Seimo pirmininkė mūsų bendruomenę apdovanojo austu paveikslu su Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedros bazilikos vaizdu. Maloniai pabendravę ir atminimui nusifotografavę su L. Graužiniene, palydėjome ją į Parlamento galeriją, kur vyko įspūdinga gėlių, skirtų padėti ant mirusių Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų kapų, perdavimo ceremonija. Gėlės, kurias kariškiai paduodavo Seimo pirmininkei, buvo perduodamos atstovams iš Joniškio, Kauno, Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos, Pakruojo, Palangos, Plungės ir Vilniaus, kurie jas išvežė ir padėjo ant Lietuvai brangių žmonių kapų.

Pavaikščioję mums taip gerai iš televizijos ekranų pažįstamais Seimo rūmų koridoriais, aplankę Kovo 11-osios Akto, Konstitucijos, Algirdo Mykolo Brazausko ir kitas sales, apžiūrėjome šiuo metu veikiančias parodas ir atsisveikinome su Seimo Pirmininke.

Išėjome iš Seimo rūmų tikrai pakylėti ir labai geros nuotaikos. Vėliau apsilankėme Vilniaus universiteto planetariume, pasigrožėjome sostinės panorama nuo Subačiaus gatvės apžvalgos aikštelės. Lietuvos  Nepriklausomybės atkūrimo metines paminėjome tikrai gražiai ir įspūdingai.

Su Atgimimu, Lietuva!

Inesos Čekolis-Ščiočinos ir Artūro Vasiliausko nuotraukos.