Ar klaidžios interneto erdvės?

2014 02 22

Genė Vaitkūnienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Šventupės kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Paskelbus Saugaus interneto savaitę, dalyvauti joje buvo pakviesti ir šventupiečiai. Miestelio bibliotekoje buvo parengtas informacinis stendas, supažindinantis su akcijos veikomis.

Visiems, tą savaitę atėjusiems pasinaudoti interneto paslaugomis, buvo siūloma atlikti testą ,,Ar esi saugus internete?“, peržiūrėti mokomuosius filmukus. Su paaugliais aptarėme ,,Garbingo elgesio internete kodeksą“, suaugusiems, dažniausiai besinaudojantiems bibliotekoje internetinės bankininkystės paslauga, buvo pasiūlyta video paskaita ,,Banko kortelių ir pinigų saugumas“.

Ypač aktyviai ir noriai į saugaus interneto savaitės  akcijas įsitraukė vaikai. Jie susidomėję žaidė kompiuterinį žaidimą ,,Klaidūs interneto miškai“. Nemažo susidomėjimo sulaukė ir nekompiuterinis žaidimas ,,Jausmų barometras“. Vaikai vertino įvairias nemalonias, su patyčiomis susijusias situacijas, jas kartu su bibliotekininke aiškinosi, analizavo, siūlė sprendimus.

Tokios akcijos yra reikalingos ir verčia susimąstyti, kad informacinės technologijos, be savo neginčijamos naudos, kartais, dėl neapdairumo ar nežinojimo, gali būti ir labai žalingos.