Lietuvos gimtadieniui – dvi dienos

2014 02 20

Rasa Vasiliauskienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Sližių kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Sližiuose šventėme dvi dienas. Jau Vasario 16-osios išvakarėse kaimo žmonės susirinko į buvusios mokyklos patalpas. Šia proga čia buvo eksponuojama autentiška prieškario bei karo laikų Lietuvos atvirukų ir nuotraukų paroda iš asmeninės Artūro Vasiliausko kolekcijos, kuri surinkta jam dalyvaujant Vokietijoje vykstančiuose aukcionuose.


Renginys prasidėjo iškilmingu himno sugiedojimu. Vakaro vedėja Ingrida Graužinienė pakvietė visus prisiminti mūsų valstybės ištakas ir sunkią lietuvių kovą už laisvę. Eiles apie tėvynę skaitė moksleivė Odeta Šmigelskytė, eilėraščius deklamavo ir pačios mažiausios darželio auklėtinės – Uršulė bei Akvilė. Į šventę susirinkę Sližių gyventojai galėjo pasidžiaugti vietos kultūros namų jaunųjų saviveiklininkų dainomis, sližiškių Viliaus Krikštaponio gitaros bei Kęsto Radzevičiaus akordeono virtuozišku skambesiu. Visus susirinkusius, o ypač moteris maloniai nustebino vyrų kvarteto atliktos šmaikščios dainos praėjusios Valentino dienos proga.

Po pramoginės renginio programos įvyko ataskaitinis Sližių kaimo bendruomenės susirinkimas. Pasisakė bendruomenės pirmininkas Kęstutis Verenius, Dalia Radzevičienė pateikė metinę finansinę ataskaitą. Sližiečiams svarbius reikalus aptarė į šventę atvykusi Veprių seniūnė Dalė Urbonienė.

Vėliau vakaras tęsėsi prie vaišių stalo. Susirinkę žmonės turėjo progos laisvai pabendrauti tarpusavyje. Ypač smagu visiems buvo išbandyti savo balsą ir įveikti scenos baimę dainuojant karaoke.

Vasario 16 d. sližiečiai rinkosi į jau tradiciniu tapusį šaškių – šachmatų turnyrą. Malonu, kad sekmadienio popietę prie žaidimo lentų palinko vaikai, tėveliai ir seneliai. Vyrų šachmatininkų grupėje nenugalimas buvo Vladas Palaima. Šaškėmis tarp moterų geriausiai žaidė Daiva Stulpinaitė, o tarp vyrų - Gintaras Verenius. Atkakli kova vyko ir tarp jauniausiųjų šaškininkų. Pirmoji vieta atiteko Ramūnei Pakalniškytei.

Nugalėtojai buvo apdovanoti Sližių kaimo bendruomenės diplomais ir dovanėlėmis, o kitiems dalyviams įteiktos padėkos. Žaidimo patarimais dalijosi į svečius atvykęs žinomas šaškininkas deltuviškis Vidmantas Ziezis.

Ar gali būti geriau, kai visi kaimynai kartu linksminasi, sukasi bendrame šokio rate, žaidžia šachmatais ir šaškėmis. Tada ir bėdos bei kasdieniai rūpesčiai tampa menkesni...