Kad sapnai būtų spalvoti ir saldūs...

2020 06 10

Birželio 10 dieną viešojoje bibliotekoje lankėsi stovyklautojai iš Pašilės progimnazijos. Bibliotekos dailininkė Kristina mokė vaikus pasigaminti sapnų gaudykles. Jos kabinamos virš lovų ir tariamai priviliojančios gerus sapnus bei nubaidančios blogus.

Sapnų gaudyklės idėja gimė Amerikos indėnų gentyse. Indėnai tikėjo, kad sapnuoti galima dėl daugybės priežasčių, tačiau pagrindinė yra tam tikras atsitiktinumas. Tai reiškia, kad kiekvieną gali aplankyti neramūs ar gąsdinantys sapnai. Genčių išminčiai ir šamanai mėgino rasti būdų tokiems blogiems sapnams nubaidyti – taip atsirado sapnų gaudyklės.

Jaukiai įsikūrę bibliotekos lauko terasoje, vaikai kibo į darbą. Pirmiausia reikėjo suformuoti apvalios formos gaudyklės pagrindą – tam labai tiko lanksčios gluosnio vytelės. Paskui vaikams teko pamiklinti rankeles – iš siūlų nunerti tinklelį, suverti karoliukus, pritvirtinti plunksnas. Buvo smagu, laikas pralėkė nejučia. Ačiū Pašilės progimnazijos mokytojai Rimai Mackevičienei už šaunią kompaniją!

Jei kamuoja nemiga – užsukite į Vaikų literatūros skyrių: bibliotekininkės surinko glėbį smagių istorijų, kurias verta paskaityti prieš miegą...

Vaikų literatūros skyriaus informacija.

Jolantos Žvirblytės nuotraukos.