Gyveni ir mokaisi...

2020 05 05

Vanda Vinckienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Laičių kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Senas kaip pasaulis šitas posakis, virtęs liaudies patarle. Mūsų senolių išmintis visada daug dėmesio skyrė mokslui, lavinimuisi, pažinimui. Nuo vaikystės esame girdėję: augi – stipriniesi, sensti – mokiniesi. Užaugi besidabindamas, pasensti besimokindamas. Eidamas eiti, dirbdamas dirbti mokaisi. Jei jaunas mokiniesi, senas maitiniesi. Žmogus gyveni, mokinies ir durnas miršti...

Taigi mokytis niekada nevėlu. O karantino laikotarpis, kai daugelis lieka namuose ar dirba nuotoliniu būdu, tam itin tinkamas metas. Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vedėjos, projekto „Prisijungusi Lietuva“ lektorės, Jurgitos Mačiulienės paskatintos, pastūmėtos ir paragintos, Valų, Jasiuliškių, Jakutiškių, Želvos, Trečio Antakalnio, Pabaisko, Veprių, Laičių, Lėno, Varinės ir Balelių kaimo padalinių bibliotekininkių „vienuoliktukas“ balandžio 15 dieną dviem savaitėms kibo į nuotolinius projekto „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymus pažengusiems. Mokymų metu išgvildenome devynias temas. Išmokome, ko nemokėjome, išgirdome, ko nežinojome, prisiminėme, jei buvome ką pamiršę. Daug mokėmės papildomai, nes tai buvo nauja, įdomu, naudinga. Intrigavo neatrastos galimybės, žavėjo atradimo džiaugsmas, suvokimas apie naujus gebėjimus, savivertės pajautimas. Mokymai visoms buvo tik į gera, nes, bendraudamos nuotoliniu būdu, suartėjome, artimiau pažinome viena kitą, todėl geros emocijos liejosi per kraštus.

Virtualių užsiėmimų metu išmokome saugiai ir atsakingai bendrauti ir bendradarbiauti e. priemonėmis: planuoti savo laiką el. kalendoriuje, redaguoti skaitmenines nuotraukas, kurti animacijas ir koliažus, bendrinti nuotraukas ir vaizdo įrašus, rengti internete tekstinius dokumentus. Susipažinome su debesų kompiuterijos pagrindais ir internetinėmis saugyklomis, išmokome rengti prezentacijas – su vaizdo įrašais, įgarsinimu ir muzika. Naudinga buvo išgirsti apie vartotojų teises perkant internetu, valstybinių institucijų teikiamas e. paslaugas, išmokti naudotis elektroniniu parašu.

Papildomai mokėmės, kaip suformuoti skelbimus, rengti lenteles, susidėlioti diagramas, telefonu skenuoti dokumentus. Sužinojome, kaip pasinaudoti išmaniųjų įrenginių programėlėmis. Bene svarbiausios, aktualiausios papildomo mokymo temos mums buvo tekstų tvarkymas programos Microsoft Office Word, skaičiuoklės Microsoft Office Excel pagalba, pateikčių rengimas Microsoft Office PowerPoint dėka.

Po mokymų užpildžiusios pateiktas anketas, gavome projekto „Prisijungusi Lietuva“ pažymėjimus. Esame nuoširdžiai dėkingos savo lektorei Jurgitai už kantrybę ir supratimą, mielą, ramų balsą ir šypseną mokymų metu. Jūsų dėka perpratome ir „prisijaukinome“ įvairias kompiuterines programas, išmokome „suręsti“ diagramą ar koliažą, muzikiniu sveikinimu su animacijos skaidrėmis pasveikinti draugus, atradome ir daug kitų naudingų kompiuterinio raštingumo galimybių. Tai padės mūsų profesinėje veikloje, pasitarnaus bibliotekos lankytojams. Dvi mokymų savaitės prabėgo labai greitai ir nepaprastai įdomiai.

Jugitos Mačiulienės nuotraukos.