„Aš labai myliu Lietuvą“

2020 02 20

Genė Vaitkūnienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Šventupės kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Šventupės kaimo gyventojai paminėjo varžydamiesi protų mūšyje „Aš labai myliu Lietuvą“.

Šventę pradėjome, sugiedodami Lietuvos himną. Eiles ir dainas Lietuvai skyrė „Šventerečius“.

Po iškilmingos dalies prasidėjo varžytuvės. Keturios komandos,  pasivadinusios „Amžinai jauni“,  „Mes – Lietuva“, „Nežiniukai“ ir „Žalgiris“, kovojo dėl sumaniausios vardo. Klausimai buvo apie tarpukario Lietuvą, lietuvių papročius, gimtąją kalbą. Nors žaidimą pradėjome devizu „Svarbu – ne žinoti, o sužinoti“, komandos parodė labai geras žinias.

Po trijų turų buvo susumuoti rezultatai. Geriausiai pasirodė komanda „Mes – Lietuva“. Nedaug nuo jų atsiliko „Žalgiris“. Džiugu, kas abi šios komandos buvo sudarytos iš senjorų ir jaunimo. Nors beveik visi klausimai buvo iš senesniųjų laikų, daugelį teisingų atsakymų siūlė būtent moksleiviai.

Komandai nugalėtojai buvo įteikti šiai progai keramikės Vaivos Žakavičienės pagaminti atminimo medaliai, visiems dalyviams – bibliotekoje parengti lankstinukai „Šventupės dvaro istorijos“.

Renginį baigėme dainomis apie Lietuvą ir Reginos Mulevičienės eilėmis. Bibliotekoje buvo galima susipažinti su dokumentų paroda „Iš kur atėjome“.

Emilijos Vėbrienės ir autorės nuotraukos.