Su šypsena per gyvenimą

2019 10 07

Žydrė Naraškevičė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Liaušių kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Pirmąjį spalio penktadienį minima Tarptautinė šypsenos diena. Šia proga visus kvietėme daugiau šypsotis. Renginio dalyvius pasitikome devizu: „Šypsokitės, nes šypsena turi veidrodžio efektą, šypsaisi  tu, šypsosi tau“.

Su šiuo nuotaikingu posakiu pasitikome ir į Liaušius atvykusią rašytoją, gydytoją reanimatologę, piligrimę Birutę Žemaitytę. Viešnia dalijosi mintimis apie tikėjimą ir jo prasmę. Ne kartą buvusi tarp gyvenimo ir mirties (22-ejus metus dirbo Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje), su malda lūpose  mokiusi kitus gyventi, kentėti ir tauriai išeiti į Tėvo namus, gydytoja atviravo apie savo – misionierės – kelią. Kaip pati piligrimė sake: „Štai ateinu, o, Dieve, vykdyti Tavo valios“. Kartu su susirinkusiaisiais ji giedojo  giesmes, gražiai juokavo, dalijosi žodžių šiluma. Tai buvo prasmingas susitikimas, kupinas teigiamų emocijų, šilto bendravimo ir šypsenų.

O popietę su vaikais džiaugėmės besišypsančia rudenio saulute ir pramogavome lauke. Leidome milžiniškus muilo burbulus, pūtėme spalvingus balionus. Skambėjo smagi muzika, nuo kurios kojos visiems pačios kilnojosi. Piešėme ne tik ant popieriaus, bet ir ant skruostų. Visiems dovanojome atšvaitus su besišypsančiais veidukais, su vaikais kalbėjome apie tai, kas juos priverčia šypsotis.

Svarbiausia – daug šypsojomės ir tikrinome, ar tikrai šypsena turi veidrodžio efektą. Pasirodo, tikrai turi, o jei netikite, patys išbandykite!

Vaidos Lukšaitės nuotraukos.