Piknikas „Pas prezidentienę Sofiją“

2019 08 19

Genė Vaitkūnienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Šventupės kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Žolinių išvakarėse Šventupės ponios labai moteriškai paminėjo prezidento Antano Smetonos metus. Skrybėlėtos, „smetoniškais“ apdarais pasipuošusios, puokštėmis lauko ir darželio gėlių nešinos rinkosi į pikniką pas „prezidentienę Sofiją“ (Birutė Gelumbeckienė).

Įsitaisiusios ant pievelės priešais dvarą vaišinomės čia pat suskintų čiobrelių arbata,  pyragaičiais, šviežiu medumi su agurkais, klausėmės Daivos ir Kazimiero Šermukšnių bei Genadijaus Ginevičiaus atliekamų romantiškų dainų, prieškario melodijų, Stasės Čirbienės, Reginos Mulevičienės eilių.  O Genoefa Povilavičienė ne tik eiles skaitė, bei ir savo sukurtą romansą padainavo.

Užgrojus „Onyte, einam su manim pašokti...“ visos kilom elegantiškam šokiui, melodijoms nutilus -  rengėme fotosesiją „Tarp žiedų“.

Piknikas turėjo ir kitą misiją – sukurti Žolinių puokštę. Sumąstėm savotišką žaidimą – visos siūlėm puokštei pavadinimą, išrinkom labiausiai patikusį, pagal kurį pikniko šeimininkė Sofija turėjo sukurti gėlių kompoziciją.

Puokštė „Prarastoji Sofijos jaunystė“  (autorė Birutė Gelumbeckienė) kitą dieną iškeliavo į viešojoje bibliotekoje rengtą Žolinių puokščių parodą.

Labai nuotaikingai ir romantiškai palydėjome vasarą.

Emilijos Vėbrienės nuotraukos.