Globos namai: apie kasdieninius rūpesčius ir šventes

2019 07 17

Vilma Belapetravičienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Jasiuliškio kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Gražią vasaros dieną mūsų Socialinės globos namus aplankė nemažas būrelis svečių iš Pabradės. Atvyko kolegos iš šio miesto, įsikūrusio Švenčionių rajone, prie Žeimenos ir Dubingos upių santakos, socialinės globos namų. Abiejų įstaigų socialiniai darbuotojai susėdo draugiškam pokalbiui prie arbatos puodelio pasidalinti patirtimi, aptarti aktualiausias problemas, išgirsti kaimynų pasiekimus. Vėliau globos namų direktorius Vilius Petrauskas pakvietė viešnias pasižvalgyti po mūsų valdas, artimiau susipažinti su gyventojais, jų rūpesčiais ir džiaugsmais, aplankyti iš Pabradės atvykusius ir jau ne vienerius metus čia, Jasiuliškių globos namuose, gyvenančius žmones.

Kartu su viešniomis apžiūrėjome globos namų korpusus, kineziterapijos kabinetą, „Gilės“ bendrabutį, parką, dienos užimtumo centrą „Ąžuolas“, užsukome į biblioteką. Čia visuomet gausu lankytojų. Globos namų gyventojai džiaugiasi įvairiais periodinės spaudos leidiniais, naujomis knygomis, jaukia aplinka.  Visada rikiuojasi eilutė ir prie kompiuterių – bibliotekos lankytojai mielai naudojasi interneto paslaugomis.

Viešnios pripažino, jog tikrai pasisėmė naujų gerų idėjų savo kasdieniniams darbams ir su gera nuotaika išvyko namo, pakvietusios atvykti mus į Pabradę.

Šventinė nuotaika dar gyva ir mūsų globos namuose. Vieningai ir pakiliai minėjome Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. Jai buvo parengta literatūrinė-muzikinė programa. Renginio dalyviai klausėsi Justino Marcinkevičiaus eilių apie Lietuvą, kurias skaitė Romas Monkevičius. Už muziką, dainas, nuoširdumą žiūrovai negailėjo plojimų Genadijui Ginevičiui, Tomui Barškučiui, Daivai ir Kazimierui Šermukšniams.

Autorės nuotraukos.