Paminėtas Lietuvos bibliotekininkų draugijos atkūrimo 30-metis

2019 07 15

Sigita Astikienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Bibliografijos-kraštotyros skyriaus vedėja

Liepos 11 dieną Jonavos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje surengtas Lietuvos bibliotekininkų draugijos (LBD) skyriaus pirmininkų susitikimas. Šiais metais draugija mini 30 metų  atkūrimo jubiliejų.

LBD buvo įkurta 1931 metais nepriklausomoje Lietuvoje, jos įkūrėjas – profesorius Vaclovas Biržiška. Draugija siekė tobulinti bibliotekininkystę ir bibliografiją Lietuvoje, burti bibliotekininkus ir bibliografus. LBD veikla buvo nutraukta 1941 metais, o savo veiklą atnaujino 1989-aisiais. Atnaujinta draugija susidūrė su iššūkiais įsigilinti į tarpukario metų LBD tradicijas, šalinti okupacijos metais įsigalėjusias Lietuvos bibliotekininkystės deformacijas, formuoti demokratinius bibliotekų veiklos principus ir bibliotekininkų savitarpio santykius, paremtus Lietuvos ir užsienio bibliotekų darbo patirtimi, laisvu informacijos prieinamumu, pasirinkimu ir naudojimu.           

Jubiliejaus proga susirinkusius bibliotekininkus sveikino Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius, viešosios bibliotekos direktorė Skirmutė Gajauskaitė, Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė. Į Jonavą susirinko kolegos iš beveik 60 Lietuvos miestų ir miestelių. Renginyje dalyvavo ir šių eilučių autorė. Susitikimo dalyviai turėjo galimybę išsakyti savo nuomonę apie ateinančių metų Knygų mugę, jos renginius, galimus pasikeitimus, pateikti pasiūlymus. Pranešimą „Kūrybiškumas mūsų darbe ir gyvenime“ skaitė ir praktines užduotis bei diskusijas organizavo asociacijos „Kūrybinės jungtys“ atstovai: aktorius, režisierius, dramaturgas Justas Tertelis bei rinkodaros specialistė, psichologė Simona Košinskaitė.

Po pietų renginio dalyvių laukė ekskursija „Literatūrinė Jonava“, kurią surengė bibliotekos kultūrinių veiklų organizatorius dr. Ramūnas Čičelis. Buvo aplankyti Jonavą puošiantys paminklai dramaturgui ir poetui Petrui Vaičiūnui, raštijos pradininkui Abraomui Kulviečiui bei kitiems garsiems krašto žmonėms, buvusi Jonavos arklių pašto stotis, kiti miestui svarbūs objektai.  Bibliotekos direktorė aprodė atsinaujinusią Jonavos viešąją biblioteką, kuri dėl savo pastato panašumo į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką dažnai pavadinama „mažuoju Mažvydu“. Pasak direktorės, pagrindinis siekis renovuojant biblioteką buvo padaryti taip, kad ji būtų jauki ir kuo panašesnė į namus. Ir biblioteka iš tiesų alsuoja namų aplinka: šviesios spalvos, jaukūs krėslai, pagalvėlės ir gėlės, svetingi darbuotojai – viskas kviečia lankytojus užeiti ir jaustis kaip namuose.

Tokie susitikimai jau tampa gražia tradicija, kuomet bibliotekininkai iš visos Lietuvos kartą metuose susirenka pabendrauti profesinėmis temomis, pasidalinti aktualijomis, artimiau susipažinti, pasisemti patirties bei naujų idėjų. 

Autorės nuotraukos.