Edukacija Dainavos vaikams „Joninių tradicijos ir papročiai“

2019 06 26

Lolita Gričinienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Dainavos kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Drąsutė Kaselienė
Ukmergės kultūros centro
Dainavos skyriaus renginių organizatorė

Jau tapo tradicija prieš Jonines surengti edukaciją vaikams, norint juos supažindinti su Joninių tradicijomis ir papročiais. Su Dainavos kaimo bendruomenės vaikų dienos centro vaikais leidomės į pažintinę kelionę gyvenvietės parkais, pievomis ir laukais. Kasdien matome žolynus, medžius, viskas atrodo pažįstama ir įprasta, bet iš tiesų,  mes žinome labai mažai apie mus supančią gamtą. Ji mums duoda tiek daug. Tik reikia mokėti pasiimti ir neužmiršti jos saugoti.

Edukacijos metu renginių organizatorė Drąsutė Kaselienė supažindino vaikus su pagrindiniais Joninių šventės simboliais  - vandeniu, ugnimi ir augmenija. Vaikams buvo įdomu sužinoti, kaip senovėje buvo švenčiama ši šventė, kokios jos tradicijos, papročiai, ką galima nuveikti  Joninių išvakarėse, o ką tiesiog būtina padaryti, kad būtume sveiki ir laimingi. Laikydamiesi senolių tradicijų rinkome įvairiausias gydančias žoleles, pynėme vainikus, prisiminėm burtus.

Paprastasis kietis, dilgėlė, didžioji varnalėša, notrelė ir dar daugybė augalų  - kuriuos surinko vaikai – tai yra patys tikriausi natūralūs vaistai nuo įvairių susirgimų ir negalavimų. Bibliotekininkė Lolita Gričinienė papasakojo, kad iš žolelių galima daryti įvairius maistingus kokteilius, arbatas, girą. Sutarėme su vaikais artimiausiu metu susiplakti kokteilį iš dilgėlių, pienių ir garšvos.

Žolių rinkimas per Jonines vadinamas kupoliavimu. Jo metu paparčio žiedo neradome, nes jis pražįsta tik stebuklingą Joninių naktį. Bet mes jį vis vien surasim, nors jis žydi tik tą vieną naktį ir tik vieną trumpą akimirką.

Drąsutės Kaselienės nuotraukos