„ATSAKINGAS SKAITYTOJAS“

2018 05 07

Sigita Astikienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Bibliografijos-kraštotyros skyriaus vedėja 

Šiandien bibliotekos yra ne tik draugiškos ir atviros erdvės, bet stengiasi visapusiškai prisidėti ir prie gamtos išsaugojimo. Bibliotekos, būdamos socialiai atsakingos organizacijos, savo skaitytojus ir lankytojus kviečia prisidėti kuriant švaresnę ir kokybiškesnę savo gyvenamąją aplinką. Vienas iš būdų - atsakingai rūšiuoti gamtai ir žmogaus sveikatai pavojingas panaudotas baterijas, senus mobiliuosius telefonus ir kitas elektronines atliekas ir jas perduoti utilizavimą organizuojančioms institucijoms.

Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka jau ketvirtus metus dalyvauja Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) organizuojamame projekte „Atsakingas skaitytojas“. Šio projekto tikslas - šviesti gyventojus apie tinkamą elektroninių atliekų ir baterijų rūšiavimą. Konkurso organizatorius – ne pelno siekianti Elektronikos platintojų asociacija (EPA), kurios vienas iš veiklos tikslų – visuomenės švietimas apie elektroninių prietaisų ir baterijų, tapusių atliekomis, saugų ir tinkamą rūšiavimą.

2018 m. balandžio – gruodžio mėnesiais Ukmergės Vlado Šlaito viešoji biblioteka kviečia gyventojus rūšiuoti ir iš namų atnešti senas baterijas bei kitus smulkius neveikiančius ar nenaudojamus elektronikos prietaisus (pvz., plaukų džiovintuvus, elektrinius virdulius, elektronines detales turinčius žaislus ir pan.).

Projekto metu lankytojai bibliotekoje taip pat gali užpildyti nemokamo stambiosios elektronikos (pvz., skalbyklės, šaldytuvai, gartraukiai, šildymo prietaisai ir pan.) atliekų išvežimo iš namų formą. EPA surinkėjai atvykę surinkti smulkiosios elektronikos atliekų į biblioteką, tą dieną išveš ir užregistruotus stambiosios elektronikos prietaisus iš gyventojų namų. Gyventojai gali atsikratyti elektronikos atliekomis ir baterijomis, paprasčiausiai apsilankę Ukmergės Vlado Šlaito bibliotekoje ar bet kuriame kaimo padalinyje.

Aktyviausios ir daugiausiai atliekų surinkusios bibliotekos gaus galimybę įsigyti reikalingų knygų, taip pradžiugindamos savo skaitytojus. Taigi, gyventojai, dalyvaudami projekte „Atsakingas skaitytojas“ prisidės ne tik prie saugios ir švarios aplinkos, bet ir prie didesnės leidinių įvairovės savo bibliotekoje.

Dalyvaudami projekte gyventojai tinkamai rūšiuoja, Elektronikos platintojų asociacija pasirūpina saugiu elektronikos atliekų sutvarkymu, o bibliotekų lentynos – pildosi naujomis knygomis. Kviečiame visus gyventojus aktyviai prisidėti prie šio projekto – jums tereikia kreiptis į arčiausiai jūsų esančią biblioteką ir atiduoti nereikalingas elektronines atliekas.