"Suk rankeną“ - per Želvą"

2016 04 25

Danguolė Gabinaitienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Želvos kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Nuo ankstaus ryto želviškiai girdėjo motociklų riaumojimą keliu Ukmergė – Molėtai. Baikeriai rinkosi  prie Molėtų bažnyčios. Iš čia startavo 190 km žygis motociklais, skirtas Kaišiadorių vyskupijos 90-mečiui. Tokį įdomų renginį organizavo Šešuolių šv. Juozapo, Zibalų šv. Jurgio ir Šešuolėlių švč. M. Marijos, Visų Malonių Tarpininkės parapijų klebonas kunigas Egidijus Kazlauskas.

Kartu dalyvavo Molėtų parapijos klebonas dekanas monsinjoras Kęstutis Kazlauskas. Žygis „Suk rankeną“ vyko maršrutu Molėtai – Videniškiai – Želva – Liaušiai – Ukmergė – Kaišiadorys – Žasliai – Kernavė. Šios kelionės sumanytojas kunigas Egidijus buvo ne vienintelis, pasibalnojęs plieninį žirgą. Želviškiai pasitiko žygio dalyvius prie savo medinio žirgo, kuris ne taip senai papuošė Želvos centrą. Dalyvavo apie 90 motociklininkų, tiek pat buvo keleivių, tiek pat Želvos gyventojų bei svečių. Baikerius pasitiko Želvos parapijos klebonas Petras Avižienis, LR Seimo narys Arūnas Dudėnas, Želvos seniūnas Kęstutis Mikalajūnas, kaimo bendruomenės pirmininkas Gintautas Povylius, Želvos gimnazijos direktorius Vidas Tavoras ir kiti. Renginį kuravo  gimnazijos mokytoja Lina Monkevičienė.

Prie kultūros namų žygeivių laukė kaimo kapela, vadovaujama Juozo Vasiliausko. Ta proga Kaišiadorių vyskupui įdėjome lauktuvių: didžiulį keptą sūrį, medaus, o jaunimas iškepė keksiukų.

Po šventinio sutikimo dideliam vaikų džiaugsmui buvo galima pasivažinėti kartu su motociklininkais gimnazijos stadione. Į Želvą atvykę baikeriai visiems įliejo geros energijos, o kai kuriems ir širdeles sudrebino iki kulnų. Šis netradicinis renginys paliko didelį įspūdį, pakvietėme žygeivius atvykti į Želvą ir per Kraštiečių šventę.

Autorės nuotraukos.