Poetas nusilenkė praeičiai

2014 04 10

Lolita Gričinienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Dainavos kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

„Pasiliksiu dar čia
Ir ilgai iki galo pabūsiu
Lietuvoj, kol lietuviškas medis žaliuos,
O kai rytmetį jau nenubusiu,
Vyturėlis padangėj dainuos.“
                         Alvydas Padriezas

Dainavos kultūros namuose tą penktadienį skambėjo eilės ir muzika. Savo antrąją poezijos knygą „Lenkiuosi praeičiai“ bei naują muzikinę programą „Daina mane lydėjo“ čia pristatė poetas, muzikantas Alvydas Padriezas.

Nebe pirmą kartą Alvydas Dainavoje.  Prieš metus džiaugėmės jo pirmąja knyga „Atplauksiu mėnesiena“. Kurti jis pradėjo nuo šešiolikos, o groti nuo penkerių. Šia veikla lig šiol sėkmingai užsiima. Į poezijos knygos pristatymą susirinko nemažas būrys jo gerbėjų. Poeto eiles, alsuojančias ilgesiu ir nostalgija, patriotizmu, meile žmogui ir Lietuvai, skaitė jo žmona Rima.

Klausaisi eilių, dainų, ir senas kaimas, rodos, kviečia vėl sugrįžti, ir ilgesys, ir liūdesys, ir džiaugsmas, ir viltis užplūsta širdį. Ir supranti, kad ir kur tave likimas ar Dievulis pametės, širdy vis vien nešiosiesi gimtinės ilgesį. Darbų ir reikalų gausoje, švenčių šurmulyje, besikartojančiuose šiokiadieniuose imi ir pameti žmogus pats save, užmiršti, kad stovėjai Baltijos kelyje, kad meldeisi Sausio 13-osios naktį. Klausaisi, ir prisiminimai atgyja,  pajunti, kad privalai į savo seną gimtą kaimą nuvažiuoti, inkilą, galbūt, įkelti į seną uosį ar bent jau šiaip, po beržynėlį paklajoti.

Poetą gėlėmis pagerbė jo giminės ir artimieji. Pasveikino Dainavos kaimo bendruomenės pirmininkė Vaclava Viktorija Morkūnienė.  A. Padriezas padėkojo visiems padėjusiems išleisti knygą, įteikė rožių puokštę didžiausiai savo pagalbininkei ir kritikei žmonai Rimai.

Autorės nuotraukos.