„Mūs darbeliai Tau, knygele“

2014 04 10

Vilma Kavaliauskienė
Balelių daugiafunkcio centro
ikimokyklinio ugdymo grupės auklėtoja

Kaip nuostabu yra skaityti
Ir pamatyti, kas gi vyksta,
Kada raidelės tampa žodžiais,
O žodžiai knygomis pavirsta.
                                ( Pat Mora)

Linksmai ir nuotaikingai Balelių UDC ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai šventė Tarptautinę vaikų knygos dieną, atskubėję į Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Balelių kaimo padalinį, kur mus pasitiko jo šeimininkė Inga Petkuvienė, visada mielai laukianti mažųjų skaitytojų. Šįkart mus pasitiko pavasariškai pasipuošusi biblioteka ir paruošta aplinka vaikų veiklai.

Net negalėtume suskaičiuoti, kiek knygelių esame perskaitę, nes kiekvieną dieną vaikams popiečio miegelis prasideda su pasakos, apsakymo skaitymu. Kai pasakos baigiasi auklėtojos galvoje, ieškome knygų savo grupės knygų lentynoje  arba pėdiname į biblioteką...

Vaikai turi savo mėgiamas pasakas, mėgiamus veikėjus. Šiemet mūsų atradimais tapo J. Donaldson, A. Scheffler knyga „Kam sugalvota skraidanti šluota“ (vertė R. Skučaitė) ir L. Gutausko „Geležinė varlė“. Vaikus taip sužavėjo istorija apie raganaitę, skraidančią ant šluotos, kad smagiai žaidėme ją  inscenizuodami, piešdami iliustracijas ir įspūdžius. O skaitydami  L. Gutausko pasakas apie vėžlį Balinį, geležinę varlę, ėmėme puoselėti viltį įsigyti augintinį - vėžliuką... Kol tai tik svajonė, iš plastikinių butelių, surinktų švarinant aplinką, pasigaminome   vėžliukus ir savaitei palikome juos bibliotekoje – tegul pasisemia išminties, o paskui parnešti į kiekvieno  vaikučio namus, jie visai šeimai  parneš  kvietimą į  Lietuvos bibliotekų nacionalinę  savaitę.

Autorės nuotraukos.