Pavasario nuotaikos

2014 03 27

Ramunda Misiūnienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Žemaitkiemio kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Trečiadienio popietę Žemaitkiemio bibliotekon skubėjo ir dideli, ir maži. Čia vyko edukacinė mezgimo pamokėlė, skirta suaugusiems ir vaikams. Tai netradicinis mezgimo būdas su mezgimo šakute ir vąšeliu.

Savo patirtimi ir pomėgiu megzti dalinosi miestelio gyventoja Valerija Usorienė, kurią miestelio gyventojai pažįsta kaip darbščią, nagingą mezgėją. Kaip ji pati sako, jai mezgimas nuo to laiko, kai išmoko virbalus rankose laikyti, vienas malonumas. O mezga ji viską: kojines ir pirštines, liemenes ir megztukus, o jau šalikų, skraisčių grožis tiesiog akį veria.

Iš meistrės atsineštų darbų buvo surengta paroda, buvo galima ne tik pasižiūrėti, pasimatuoti, bet ir įsigyti. Pamokėlės dalyviams ji demonstravo mezgimo būdus, rodė  kaip megzti, kaip laikyti šakutę ar vąšelį,  demonstravo, kaip gimsta jos nuostabūs darbai. Kas norėjo, galėjo patys pabandyti.  Tiesa, neįgudusioms rankoms sunkokai sekėsi valdyti šakutę ir vąšelį, bet norinčių atsirado. Visiems buvo linksma ir daug juoko, kai nesisekė ir vąšelis sprūdo iš rankų ar šakutė sukosi ne ton pusėn, kur reikėjo.

Pamokėlės metu buvo pristatyta iš natūralių medžiagų paruošta kompozicija  gamtos ir pavasario tema, kuri sudomino visus susirinkusius, o  vaikai norėjo ne tik pasižiūrėti į eksponatus, bet juos ir paliesti, pačiupinėti.

Renginio dalyviai vaišinosi kava, arbata, gaiviaisiais gėrimais ir saldumynais. Viešniai už jos geranoriškumą, pasidalinimą savo žiniomis ir kuriamu grožiu buvo įteikta atminimo dovanėlė.

Šis susitikimas maloniai nuteikė visus dalyvius ir dar kartą patvirtino S. Jobsʹo žodžius: „Vienintelis būdas gerai atlikti savo darbą yra mėgti tai, ką darai“.

Autorės nuotraukos.