2018 06 19

Išdraskytų lizdų paukščiai...

Rima Vilčinskienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Siesikų kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Turbūt nedaug pasaulyje yra tautų, patyrusių tokį ilgą, slogų ir žiaurų likimo kelią, kaip lietuvių tauta. Pasmerkti mirčiai ir išsekimui į tremtį išvežti Lietuvos mokytojai, gydytojai, ūkininkai, valstybės tarnautojai, politikai, rašytojai ir visi kiti, kurie negalėjo susitaikyti su Lietuvos okupacija. Juos ištrėmė tam, kad Lietuvos vaikai neturėtų ateities, savo kalbos ir istorijos. Buvo tremiami įvairaus amžiaus asmenys, negailint nei senelių, nei vaikų.

Skaityti daugiau...
2018 06 15

„Išvežti likimai ir likę randai“

Dalia Tamošiūnienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Atkočių kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Birželio 14 dieną Atkočių kaimo bibliotekininkė Dalia Tamošiūniėnė pakvietė kaimo gyventojus prie  kryžiaus paminėti Gedulo ir vilties dieną bei prisiminti mūsų šalies tremtinius.

Skaityti daugiau...
2018 06 13

Pristatyta knyga „Partizano Balčio dienoraštis“

Sigita Astikienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Bibliografijos-kraštotyros skyriaus vedėja

Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje vyko knygos „Partizano Balčio dienoraštis“ pristatymas. Renginys skirtas Gedulo ir vilties dienai – prisiminti  skaudžius mūsų šalies įvykius bei paminėti tuos žmones, kurie kovojo už Lietuvos laisvę. 

Skaityti daugiau...
2018 06 08

Vaikų šventė Želvos bibliotekos kiemelyje

Danguolė Gabinaitienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Želvos kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

„Besparnis  būtų gyvenimas, tuščias, niūrus, vienareikšmis, jeigu jo nenušviestų vaiko šypsnys, jei šviesus vaiko juokas nepaglostytų mūsų širdies, meilei jos nepažadintų, nepaskatintų globai, gerumui, kūrybai“, – rašė poetas Justinas Marcinkevičius.

Skaityti daugiau...
2018 06 06

Mažo žmogaus didelis pasaulis

Aldona Gelūnienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Valų kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną ir Vydūno150-ąsias gimimo metines, birželio 1d. Ukmergės kultūros centro  Žemaitkiemio skyriaus meno vadovė Alė Ališauskienė ir bibliotekininkė Aldona pakvietė Valų ir aplinkinių kaimų vaikus į nuotaikingą popietę.

Skaityti daugiau...