2018 12 07

„Nykštukų Kalėdos“ Balelių bibliotekoje

Inga Petkuvienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Balelių kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Belaukiant Kalėdų, kasdien  Balelių bibliotekoje apsilanko universalaus daugiafunkcio centro ikimokyklinė grupė „Nykštukai“.  Vaikučiai, padedami auklėtojos Valentinos Šalavejienės  bibliotekoje jau papuošė ir kartu su bibliotekininke įžiebė Kalėdinę eglutę,  garsiai skaitė poetės Zitos Gaižauskaitės eilėraščių knygelę „Nykštukų Kalėdos“.

Skaityti daugiau...
2018 12 07

Senjorai ir skaitmeninės technologijos

Rima Vilčinskienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Siesikų kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Siesikų kaimo padaliniui, 2015-2016 metais dalyvaujant projekto „ E-paslaugų fakultetas: žinios naudingos tada, kai jos palengvina gyvenimą“ veiklose, buvo skirtas planšetinis kompiuteris. Pasibaigus projektui, biblioteka ir toliau stengiasi teikti interneto prieigos paslaugas, telkti bendruomenės narius į biblioteką, ugdyti jų informacinius gebėjimus. Kiekvienam, užsukusiam į biblioteką, čia pasiūloma ne tik įgyti kompiuterinio raštingumo žinių, bet ir aktyviai pritaikyti jas gyvenimiškose situacijose.

Skaityti daugiau...
2018 12 05

Švieselė darganotą dieną

Vanda Vinckienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Laičių kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Kur surasti švieselę darganotą dieną? Laičių kaimo padalinio skaitytojai jos ieškojo, dalyvaudami Šiaurės šalių bibliotekos savaitės renginiuose.

Skaityti daugiau...
2018 12 04

„Knygų Kalėdos“ prezidentūroje

Vilma Belapetravičienė
Vlado Šlaito Viešosios bibliotekos
Jasiuliškio kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Šiais metais jau aštuntą kartą akcija „Knygų Kalėdos“ po visą Lietuvą skleidžia žinią – dalinkimės skaitymo šviesa ir dovanokime knygų Lietuvos bibliotekoms. „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti laukiamiausių knygų šalies bibliotekoms ir prisidėti prie skaitytojų svajonių išsipildymo. Kasmet vis pilnėjančios apskričių, viešųjų centrinių bibliotekų ir kaimo filialų, mokyklų bibliotekų lentynos ir gausėjančios skaitytojų gretos įrodė, kad lietuviai – skaitanti tauta. Tačiau šimtams žmonių visoje Lietuvoje tenka laukti eilėje, kad galėtų perskaityti norimą knygą.

Skaityti daugiau...
2018 12 03

Lietuvos šimto metų sėkmės istorija

Rima  Vilčinskienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Siesikų kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Lietuvos Šimtmetis – tai sėkmės istorija, kurią kūrė visi Lietuvos žmonės ir užsienyje gyvenantys lietuviai, mūsų seneliai, proseneliai, tėvai. O dabar ir mes ją kuriame.

Skaityti daugiau...