2019 02 19

Spalvinu LIETUVĄ !!!

Vanda Vinckienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Laičių kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną švęsti pradėjome vasario15 – ąją. Laičių pradinio ugdymo skyriaus mokiniai, mokytojos susitelkę Laičių kaimo bibliotekoje giedojo  tautišką giesmę. Renginio metu mokiniams buvo aiškinama ką reiškia Lietuvai prieš šimtmetį priimtas Nepriklausomybės aktas, apie tai , kad Lietuvoje minima Vasario 16 – oji nėra vien tik Tautiškos giesmės giedojimas. Klausantis dainų apie gimtą kraštą vyko edukacinis užsiėmimas ,,Spalvinu Lietuvą ‘‘.  Visi spalvino Lietuvos pilis, miškus, ežerus, piliakalnius, gyvūnus ir jūrą‘‘.

Skaityti daugiau...
2019 02 18

Kepėme Šv. Agotos duoną

Vilma Belapetravičienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Jasiuliškio kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

 

Nuo seno vasario 5- ąją lietuviai garbino ugnies deivę Gabiją. Šią dieną buvo kepama duona, atliekamos aukojimo apeigos deivei Žemynai ir žemės, derliaus, ūkio ir namų dievui Žemėpačiui. Atėjus krikščionybei, senoji lietuvių šventė sutapatinta su Šv. Agotos varduvėmis. Duona pradėta šventinti bažnyčioje. Žmonės tikėjo ir tiki, kad pašventintas duonos gabalėlis apsaugo nuo gaisrų, nelaimių ir bėdų.

Skaityti daugiau...
2019 02 18

Vasario 16-osios šventė Baleliuose

Inga Petkuvienė
Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Balelių kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Vasario 16-ajai skirtas renginys Balelių universaliame daugiafunkciame centre prasidėjo penktadienį  - šaškių varžybomis. Po varžybų visi šventiškai nusiteikę, pasipuošę tautine atributika, nešini trispalvėmis ir Vyčio vėliavomis bei deglais, rinkomės į tradicinę šventinę eiseną.

Prie Balelių kaimo paminklo sugiedoję tautišką giesmę, vėl sugrįžome į daugiafunkcio centro aktų salę. Susirinkusius baleliškius ir svečius su Valstybės gimtadieniu pasveikino bendruomenės pirmininkas Romas Pivoras. Bibliotekininkė Inga Petkuvienė įteikė Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos padėkas geriausiems skaitytojams bei bibliotekos rėmėjams. Su gera nuotaika, vaišindamiesi arbata, pritardami skambioms moterų ansamblio (vadovė Virginija Kaziūnienė) dainoms, šventėme Valstybės gimtadienį!

Nuoširdžiai dėkojame visiems, tą vakarą buvusiems kartu!

Rasos Žemaitienės nuotraukos.

2019 02 14

Bibliotekoje – diena be pamokų

Vasario 13 d. bibliotekoje lankėsi grupė šeštų ir aštuntų klasių moksleivių iš Dukstynos pagrindinės mokyklos. Į biblioteką juos atlydėjo lietuvių kalbos mokytojos Milda Usavičienė.

Skaityti daugiau...
2019 02 10

Saugesnio interneto savaitė Ukmergės rajono bibliotekose

Vasario 4–8 d. Lietuvos bibliotekose vyko Saugesnio interneto savaitės renginiai. Tradicinė, jau 16-oji, Saugesnio interneto diena vasario 5 d. paminėta daugiau nei 120 šalių. Šių metų dienos šūkis – „Kurkime geresnį internetą kartu!“. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu bei skaitmeninėmis technologijomis.

Skaityti daugiau...