2017 09 18

Šurmuliavo jubiliejinė mugė

Šį rudenį į tradicinę Knygų mugę Vlado Šlaito viešoji biblioteka pakvietė ukmergiškius jau penkioliktąjį kartą. Kadaise „užgimusi“ pačioje bibliotekoje, kai į susitikimą su literatūros mėgėjais atvykdavo ne tik rašytojai, bet ir leidėjai su savo naujausiais leidiniais, metams bėgant, nebetilpdama po bibliotekos skliautais, mugė persikėlė į aikštę prie Kultūros centro, po atviru dangumi. Pastaraisiais metais Knygų mugė neatsiejama nuo rudens ir naujųjų mokslo metų: jos rengėjai įsitikinę, kad visiems – pedagogams, moksleiviams ir jų tėveliams, vaikams ir senjorams rugsėjis turėtų prasidėti su knyga. Todėl mugė rengiama rugsėjo 1-ąją arba pirmosiomis rudens dienomis.

Skaityti daugiau...
2017 09 01

Tolučių biblioteka šventė jubiliejų

Jolanta Gelūnaitė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Tolučių kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Praėję metai priverčia mus pažvelgti atgal, įvertinti prabėgusį laiką ir nuveiktus darbus. Su šypsena, o kartais ir su liūdesiu prisiminti įvykius, paženklintus laikmečio ar asmenybių. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad įveikęs  išbandymų, permainų ir iššūkių kelią, šiandien Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Tolučių kaimo padalinys yra jaukus, šiuolaikiškas ir atviras visiems Tolučių – Bajorų kaimų bendruomenės gyventojams ir svečiams, kultūros židinys, puoselėjantis bendruomenės tradicijas.

Skaityti daugiau...
2017 08 31

Mažieji atsisveikino su vasara

Kristina Darulienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
vyresnioji bibliotekininkė projektinei-edukacinei veiklai

Rugpjūčio 29-osios vakarą miesto stadione vyko atsisveikinimo su vasara šventė „Šeimų burbuliatorius“.

Ji subūrė pačius mažiausius ukmergiškius bei jų draugus. Buvo daug edukacijų, pramogų, kurias savanoriškai organizavo įvairių įstaigų atstovai: lauko darželis „Vėjų slėnio vaikai“, rajono policijos komisariatas, Vlado Šlaito viešoji biblioteka, šachmatų klubas „Juodasis Rikis“ ir kiti.

Skaityti daugiau...
2017 08 31

Ukmergės ir Kaišiadorių menininkai tiesia bendradarbiavimo tiltus

Kristina Darulienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
vyresnioji bibliotekininkė edukacinei ir projektinei veiklai

Jau keletą metų Kaišiadorių rajone vyksta tarptautiniai plenerai, į kuriuos antrą kartą pakviesti ir ukmergiškiai menininkai Egidijus ir Kristina Daruliai. Šiemet  pleneras buvo skirtas Palomenės ir Paparčių vietovėms įamžinti, o dailininkų bendras gyvenimas vyko Senosios Gegužinės kaime, puikioje etnografinėje sodyboje  pas nuoširdžius meno mylėtojus ir rėmėjus Neringą ir Rolandą Bortkevičius.

Skaityti daugiau...
2017 08 21

Po vasaros dangum

Virginija Sakalienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Trečio Antakalnio kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Rugpjūčio 19-oji – Pasaulinė fotografijos diena. Šiandien sunku įsivaizduoti gyvenimą be galimybės įamžinti svarbias akimirkas. Fotografija tapo ne tik meno forma, tačiau ir dominuojančiu informacijos perdavimo šaltiniu ne tik artimiesiems, tačiau ir nepažįstamiems.

Skaityti daugiau...