2018 08 14

Keliavome Baltijos keliu

Kristina Darulienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
vyresnioji bibliotekininkė projektinei-edukacinei veiklai

Šią vasarą su šeima nusprendėme aplankyti Estiją, kurioje anksčiau neteko buvoti. Turėjome tikslą - surasti  gerą kempingą šalia jūros ir aplankyti šalia esantį gamtinį pelkių maršrutą, kurių Estijoje yra sočiai. Trečdalį Estijos teritorijos dengia miškai, o penktadalį – pelkės, taigi toks pramogavimas atrodė tinkamiausias.

Skaityti daugiau...
2018 08 01

Piešėme, skaitėme ir grojome...

Aldona Gelūnienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Valų kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Valuose vykstantis dailininkų pleneras, kurio organizatorius – kaunietis tapytojas, ilgametis Kauno kolegijos dėstytojas Valentinas Varnas, pasufleravo mintį pakviesti Valų kaimo vaikus į edukacinę pažintinę popietę ir pabendrauti su menininkais. Valų bendruomenės salėje skulptorius Marijus Petrauskas papasakojo vaikams, kaip gimsta paveikslai, supažindino juos su akriline ir aliejine tapyba. Dailininkė Justina Puidokaitė mokė vaikus pastelės meno ir leido patiems spalvinti spalvotomis kreidelėmis. Rašytoja, dailininkė, dizainerė, vaikiškų knygelių iliustratorė Violeta Židonytė pristatė savo parašytas knygas vaikams: „Keliauja spindinti žiema", „Geriausia gyventi miške“ ir kitas. Dailininkė parodė kaip gimsta kūriniai, liejant akvarelę ant šlapio popieriaus lapo.

Skaityti daugiau...
2018 07 19

Bibliotekoje – akmenukų pasaka

Dalia Tamošiūnienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Atkočių kaimo padalinio vyresn. bibliotekininkė

Nors vasara jau įsibėgėjo ir nuotykių tikrai netrūksta, karštą ketvirtadienio popietę Atkočių bibliotekos bičiuliai nusprendė atsikvėpti žaisdami su spalvomis.

Skaityti daugiau...
2018 07 17

Svečiuose pas kolegas bibliotekininkus Latvijoje

Virginija Tylienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
direktorės pavaduotoja

Ankstų rytą, Ukmergėje pliaupiant lietui, nemažas būrys Vlado Šlaito viešosios bibliotekos darbuotojų ir jų bičiulių kartu su  keliautojais iš Jonavos išvyko į suplanuotą kelionę pas kolegas bibliotekininkus į Latviją. Kelionėje mus lydėjo jonaviškė kelionių vadovė p. Vitalija. Mūsų kelionės tikslas buvo Kuldyga ir Ventspilis.

Skaityti daugiau...
2018 07 12

Lankytojus džiugino Anelės „Medinė fantazija“

Genė Vaitkūnienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Šventupės kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Visą mėnesį Šventupės bibliotekoje veikė rečioniškės Anelės Stancikienės medinukų paroda „Medinė fantazija“. Ji kiekvieną parodos lankytoją žavėjo savo originalumu, o paskaičius pavadinimus - vertė šypsotis.

Nors dar neseniai Anelė pradėjo kurti įvairias kompozicijas, jų yra daugiau kaip penkiasdešimt. Namuose jau trūksta vietos jas sudėti, autorė žada parodai skirti visą verandą.

Skaityti daugiau...