2017 11 21

Apie Šiaurės salas – fakelų šviesoje

Regina Zimblienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Petronių kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Dvidešimtą kartą Lietuvos bibliotekos dalyvauja Šiaurės šalių bibliotekų savaitėje, kuri kasmet suburia daugiau kaip 150 tūkst. žmonių – gerokai gausiau nei suvažiuoja į legendinį Roskildės pop ir roko muzikos festivalį Danijoje. Kartu su šimtais kultūros ir švietimo įstaigų prie šios gražios tradicijos jungiasi ir mūsų nedidukė Petronių kaimo biblioteka. Lapkričio sutemoms vis labiau gaubiant mūsų vakarus, norisi užsidegti žvakes ir jaukiai įsitaisius skaityti gerą knygą. Tačiau ne mažiau įdomu pajusti ir Šiaurės salų dvasią, todėl nutarėme garsinius skaitymus surengti lauke po atviru dangumi, fakelų šviesoje. Pasirinkome savo skaitymams Suomijos švedų autorės Ulos-Lenos Lundberg romaną „Ledas“.

Skaityti daugiau...
2017 11 20

Antrokai ieškojo piratų lobio

Jolanta Žvirblytė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos 
Vaikų literatūros skyriaus vedėja 
 
Kasmet daugelyje bibliotekų sutartą dieną vyksta Šiaurės šalių knygų skaitymai. Dideli ir maži knygos mylėtojai susėda klausytis tų pačių istorijų, skaitomų tuo pačiu metu visose Šiaurės šalyse, Baltijos šalyse ir kitur Europoje. Tokia yra du dešimtmečius gyvuojanti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja.
 
Skaityti daugiau...
2017 11 20

Keliavome kartu su piratais

Gražina Žukauskienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Taujėnų kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

2017 m. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė kvietė vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius pakeliauti po salas Šiaurės šalyse. Metų tema „Šiaurės salos“. Šiemet Suomija mini 100-ąsias nepriklausomybės metines, todėl Šiaurės šalių bibliotekų savaitė išskirtinį dėmesį skyrė suomių literatūrai.

Taujėnų gimnazijoje su šiaurės šalių salomis susipažino mišraus amžiaus priešmokyklinio ugdymo grupė  ir pradinių klasių mokiniai. Dalyviai, ruošdamiesi Šiaurės šalių bibliotekų savaitei, paraginti mokytojų, savo piešiniuose vaizdavo salas. Piešinių paroda džiaugėsi visi gimnazijoje besimokantys mokiniai ir atvykę svečiai. Miestelio bibliotekoje vaikai turėjo galimybę susipažinti su šiaurės šalių rašytojų išleistomis knygutėmis – čia veikė paroda „Šiaurės šalių rašytojų kūryba“.

Skaityti daugiau...
2017 11 16

Į Šiaurės šalis – su skaitytojais

Dalia Kaselytė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Lapkričio 13-19 dienomis vyksta dvidešimt pirmoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė.

Ji tradiciškai pradedama garsiniais skaitymais. Kai mus gaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome. Tokia yra du dešimtmečius gyvuojanti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja. Lapkričio 13 dieną, pirmadienį, dideli ir maži knygos mylėtojai susėda klausytis istorijų, skaitomų tuo pačiu metu visose Šiaurės šalyse, Baltijos šalyse ir kitur Europoje.

Skaityti daugiau...
2017 11 16

PARKAS- LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO -100-mečiui

Vilma Belapetravičienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Jasiuliškio kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė,
Socialinės globos namų užimtumo specialistė

2018-ieji yra paskelbti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metais, nes 2018 metų vasario 16 d. švęsime šį garbų jubiliejų. Šiai sukakčiai paminėti aktyviai įsijungia valstybės institucijos, savivaldybės, įvairios organizacijos, pasaulio lietuviai, aktyvus jaunimas ir paprasti gyventojai.

Norime,  kad Lietuva gražėtų, kad mūsų geri darbai išliktų ateinančioms kartoms. Visi bendromis jėgomis kuriame savo nepriklausomą Lietuvą. Neabejinga šiai išskirtinai datai ir Jasiuliškių socialinės globos namų bendruomenė. Savo teritorijoje turime gan nemažą sklypą, kuriame, kažkada išrovus senas obelis, auga paprasta žolė. Čia gyventojai buvo įsirengę daržus. Apsižvalgius ir kilo tokia mintis - pasodinti čia parką šimtojo Lietuvos gimtadienio garbei.

Skaityti daugiau...