Aptarti „Knygų Kalėdų“ rezultatai

2019 01 16

Sausio 15 dieną, antradienį, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su akcijos  „Knygų Kalėdos“ organizatoriais, dalyviais ir partneriais. Renginio metu buvo prisiminta nuo ko prasidėjo ši graži iniciatyva, kviečianti dovanoti knygas, pasidžiaugta dėl jau aštuonerius metus trukusio bendro darbo, kuris ženkliai sustiprino visos šalies bibliotekas, turėjo įtakos jų įvaizdžiui, dar labiau priartino prie bendruomenės. Visiems prisidėjusiems prie šios akcijos Prezidentūroje buvo įteiktos padėkos.

2018 metais akcija kvietė dovanoti laukiamiausių knygų šalies bibliotekoms ir taip prisidėti prie galimybės skaitytojams kuo greičiau gauti ir perskaityti norimas knygas. Bibliotekos rengė pačių reikalingiausių knygų sąrašus, kuriuos visi galėjo rasti svetainėje knygukaledos.lt. Per visus aštuonerius akcijos metus visuomenė vis labiau prisidėjo prie knygų dovanojimo bibliotekoms, o Kalėdinis laikotarpis pasižymėjo skaitymo skatinimo renginių gausa. Per visą akcijos laiką šalies bibliotekas papildė per 320 tūkst. naujų knygų.

Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka bei jos kaimo padaliniai taip pat aktyviai dalyvauja kasmetinėje „Knygų Kalėdų akcijoje“. Bibliotekai jau kelinti metai knygų dovanoja leidyklos „Tyto alba“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, „Sofoklis“, „Svajonių knygos“, „VAGOS prekyba“ ir kitos. Taip pat aktyviai akcijoje dalyvavo ištikimi bibliotekos skaitytojai, kraštiečiai, bendruomenės.

Nuoširdžiai dėkojame visiems skaitytojams, rėmėjams ir partneriams už dovanotus leidinius, dalyvavimą „Knygų Kalėdų“ renginiuose, gražų ir šiltą tarpusavio bendradarbiavimą. Jūsų visų dovanotas knygas bus galima rasti ir skaityti viešojoje bei kaimo padalinių bibliotekose.

VB informacija