2017 08 30

Rugsėjo mėnesio renginiai Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje

Rugsėjo 7 d. 10-16 val. Rudens knygų mugė  miesto aikštėje prie Kultūros centro. Dalyvaus „Algarvės“, „Andrenos“, „Charibdės“, „Gelmių“, „Homo Liber“, „Kauko laiptų“, „Lieparo“, „Raidynėlio“, „Verba Vera“, „Žaros“ ir kitos leidyklos.

Rugsėjo 9 d. 10 val. edukacija „Bibliotekos linksmybės vištų lenktynėse“ Pabaisko miestelyje.

Rugsėjo 13, 20, 27 d. 9 val. edukacijos „Kūrybos trečiadieniai“.

Rugsėjo 14 d. 16 val. projekto „Keliaujanti literatūrinė vaistinė- psichologas Jūsų bibliotekoje“ pristatymas. Dalyvaus psichologas Timas Petraitis, kūrybininkas Audrius Karečka, kiti svečiai.

Rugsėjo 15 d. 16 val. knygos „Palestina: laisvė yra labai graži“ pristatymas ir diskusijų vakaras. Dalyvaus knygos autorė, žurnalistė Giedrė Steikūnaitė, visuomeninio judėjimo „Solidarūs su Palestina“ įkūrėja Gabrielė Tervidytė, kiti svečiai.

Rugsėjo 19 ir 26 d. 18.30 val. žaidimo „Auksinis protas“ turnyrai.

Rugsėjo 21 d. 16 val. Valų dailės plenero dalyvių kūrybos parodos pristatymas.

PARODOS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE:

Konferencijų salėje:

Valuose vykusio dailės plenero dalyvių (Kaunas, Ukmergė) kūrybos paroda.

Mažojoje galerijoje:

Lenkų fotomenininko Mareko Kromskio fotografijų paroda "Džiazas ir emocijos".

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje:

Spaudinių paroda „Suvokus save – metų našta nesunki“ (Lietuvos rašytojui, prozininkui, dramaturgui, eseistui Vytautui Bubniui – 85).

Bibliografijos-kraštotyros skyriuje:

Dokumentų paroda „Maži miesteliai – didelė dvasia. Žemaitkiemis“.

2017 07 03

Kviečiame dalyvauti!

Skelbiamas literatūrinės Vlado Šlaito premijos konkursas

Prieškario metais šviesių šio krašto žmonių rūpesčiu buvo įsteigta Ukmergės miesto premija, kuri kelerius metus iš eilės buvo skiriama už romantiškiausią metų literatūrinį kūrinį. Pirmuoju Ukmergės literatūros fondo premijos laureatu 1937 m. tapo profesorius Vincas Mykolaitis-Putinas už romaną „Krizė“. 1938 m. ši premija buvo paskirta rašytojui Kaziui Borutai už knygą “Mediniai stebuklai”.

Ukmergės rajono Taryba 1999 m. gegužės 26 d. sprendimu Nr. 27 įsteigė kasmetinę literatūrinę premiją, pavadintą iškilaus mūsų krašto poeto Vlado Šlaito vardu, kuris, likimo nublokštas į Angliją, ne viename savo eilėraštyje skaidriu nostalgišku liūdesiu nuspalvino Ukmergę, jos gatves, Žemaitkiemio miestelį, Šventosios upę.

Skaityti daugiau...
2017 07 02

Praeities gyvenimo atspindžiai

Sigita Astikienė

Pasitinkant Vlado Šlaito viešosios bibliotekos jubiliejų, Bibliografijos-kraštotyros skyrius užsimojo surinkti buvusių bibliotekininkų prisiminimus. Jais pasidalijo daugiau kaip trys dešimtys buvusių darbuotojų, dabar jau išėjusių į užtarnautą poilsį.

Bibliotekininkai noriai dalijosi savo prisiminimais. Pasakojimų kalba pateikta neredaguota, stengtasi išsaugoti gyvą tekstų kalbą, nutylėjimus.

Skaityti daugiau...
2017 04 03

IT ir kūrybinių industrijų mokymai bibliotekoje

Informacinės technologijos ir kūrybinės industrijos tampa vis svarbesnės ir dažniau naudojamos tiek darbe, tiek kasdieniniame gyvenime. Norint neatsilikti nuo technologinio progreso būtina nuolat atnaujinti savo žinias bei mokytis. Kviečiame pasinaudoti puikia galimybe ir nemokamai išmokti ar pagilinti savo žinias IT ir kitose srityse.

Visus 2017 metus Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje galite naudotis nemokama prieiga prie svetainės www.pluralsight.com kursų. Kompiuterį su prieiga prie mokymų medžiagos rasite Interneto skaitykloje (I a.). Mokytis galite tik bibliotekoje nuo 9 iki 18 val. prie specialiai tam skirto kompiuterio. Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į bibliotekininką.

Skaityti daugiau...