2018 01 22

Skiautinių edukaciniai užsiėmimai

Edukaciniai skiautinių užsiėmimai vyko kievieną 2018 m. sausio trečiadienį. Mokėmės skiautinių kūrimo pradmenis, susipažinome su skiautinių istorija. Kiekvienas dalyvis turėjo galimybę susikurti individualių kūrinėlių, kurie bus eksponuojami bibliotekoje visą vasario mėnesį.

2017 11 11

Knygrišystės užsiėmimas

Knygų rišimo menas gimė dar prieš atsirandant popieriui. Nuo akmens, molio, papiruso ir pergamento knygų bėgant istorijai pereita prie popierinių knųgų. Kadaise jos buvo prabangiai rišamos ir puošiamos, demonstravo visuomenės statusą. Apie tai dalinosi knygrišys ir knygų restauratorius Rimas Supranavičius. Kiekvienas turėjome išmokti pasigaminti knygelę archyviniu rišimo būdu. Paskui viršelį puošėmė spaudų kopijomis, pagamintomis remiantis LDK knygų spaudų pavyzdžiais. Edukacija vyko pagal projektą "Menas tarp knygų".  

2017 11 06

Cianotipijos dirbtuvės

Cianotipijos užsiėmimą vedė fotografas Regimantas Meilutis. Šių mokymų metu sužinojome apie šviesos galią reaguojant su specialiomis cheminėmis medžiagomis. To pasekoje gimė nuostabūs nuotaikingi kūriniai. Edukacija vyko pagal projektą "Menas tarp knygų". 

2017 10 28

Animacijos dirbtuvės

Šios žaismingos dibtuvėlės vyko su animacijos pradininku Lietuvoje - Ilja Berznicku. Animacija - ilgai trunkanti meninė veikla, kuriai vienu metu reikia daug sugebėjimų: piešimo, režisūros, vaidybos, fotografijos, scenografijos bei kompiuterio įgūdžių. Tačiau tai be galo įdomu, paslaptinga ir tai traukia ir vaikus ir suaugusiuosius. Užsiėmimo metu kūrėme paprastą sustabdyto kadro animaciją Helowyno tema.

Edukacija vyko pagal projektą "Menas tarp knygų".

2017 10 25

Edukacinis fotografijos perkėlimo užsiėmimas

Šis užsiėmimą vedė žinomas fotografas Arūnas Kulikauskas. Jis dalinosi sukaupta fotografine patirtimi, mokė, kaip pasigaminti paprastą foto-kamerą (pinhole) iš skardinės, demonstravo savo fotoalbumus bei rankomis kurtus vintažinius fotoaparatus. Taip pat mokėmės, kaip perkelti atspausdintą fotografiją ant medžio ar kito paviršiaus. Užsiėmimas vyko pagal projektą "Menas tarp knygų".