Žolinei – vasaros žolynai

„Ir pasirodė danguje didingas ženklas: moteris, apsisiautusi saule, po jos kojų mėnulis, o ant galvos dvylikos žvaigždžių vainikas“. Taip apaštalas Jonas aprašo regėjimuose matytą Saulėtąją moterį – Švenčiausiąją Mergelę Mariją jos dangun ėmimo dieną – rugpjūčio 15-ąją.  

Skaityti daugiau...

Biblioteka atveria baltu jaukumu spindinčias duris

Rasa Griškevičienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos direktorė

Pastarieji metai link gyvavimo šimtmečio artėjančiai Viešajai bibliotekai kupini permainų, staigmenų, pokyčių ir iššūkių. Ilgai laukta, 2017-aisiais prasidėjusi pastato renovacija nė vienai dienai neužvėrė durų savo lankytojams. Ištikimiausi skaitytojai pamena: vaikščiojome „pastoliais“ ir prieš 15 metų, kai administracijos pastato patalpose buvo keičiami langai, naujinamos fasado sienos, dažomos laiptinės. Tąsyk džiaugėmės įrengta Interneto ir periodikos skaitykla, šviesiomis spalvomis nušvitusia Mažąja galerija, vėliau – ir kuklia Mokymų klase, į kurią pirmiausia pakvietėme rajono bendruomenės senjorus.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio mėnesio renginiai Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje

Rugpjūčio 1 – 31 d. akcija „Vasara su knyga“.

Rugpjūčio 14 d. „Žolinės“ šventei skirta gėlių puokščių paroda „Vasaros žolynų šnabždesiai“.

Rugpjūčio 28 d. 17 val. jaunųjų autorių Radvilės Tijūnėlytės ir Gerdos Žemaitytės meno kūrinių parodos (pagal projektą "ECO PRINT") atidarymas Ukmergės kraštotyros muziejuje. Koncertuos elektroninės muzikos atlikėjas Mykolas Adamonis.

„Skaitymo iššūkis“ kviečia pasinerti į knygų pasaulį

Milžiniško populiarumo sulaukęs, širdis užkariavęs ir kasmet vis daugiau skaitytojų įtraukiantis „Skaitymo iššūkis“ nuo birželio pirmosios dienos vėl kviečia visus literatūros mylėtojus pasigalynėti su savimi, atsiversti mylimas knygas ir įveikti 5 skaitymo užduotis.

„Pagrindinis iššūkio tikslas – atrasti skaitymo malonumą. Priimti iššūkį gali ir dideli, ir maži. Norintys įveikti iššūkį turės perskaityti knygą, kurios tema susijusi su Lietuva, knygą, kurioje minima profesija, draugo rekomenduotą knygą, savo gimimo metais parašytą knygą ir, žinoma, knygą apie atostogas.

Skaitymo iššūkis“ – puiki proga turiningai praleisti atostogas, tuo pačiu sudalyvaujant varžytuvėse, taip pat galimybė atrasti dar neskaitytų knygų ir išbandyti naujus žanrus, nes kiekviena užduotis kviečia ieškoti ir bandyti.

,,Skaitymo iššūkį” jau trečius metus organizuoja Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos bei Lietuvos aklųjų biblioteka.

Daugiau informacijos ir registraciją rasite adresu http://vasarasuknyga.lt/ ir Facebook paskyroje https://www.facebook.com/vasarasuknyga/.

Akcijos organizatorių informacija.

Skelbiamas literatūrinės Vlado Šlaito premijos konkursas

Prieškario metais šviesių šio krašto žmonių rūpesčiu buvo įsteigta Ukmergės miesto premija, kuri kelerius metus iš eilės buvo skiriama už romantiškiausią metų literatūrinį kūrinį. Pirmuoju Ukmergės literatūros fondo premijos laureatu 1937 m. tapo profesorius Vincas Mykolaitis-Putinas už romaną „Krizė“. 1938 m. ši premija buvo paskirta rašytojui Kaziui Borutai už knygą „Mediniai stebuklai“.

Ukmergės rajono taryba 1999 m. gegužės 26 d. sprendimu Nr. 27 įsteigė kasmetinę literatūrinę premiją, pavadintą iškilaus mūsų krašto poeto Vlado Šlaito vardu, kuris, likimo nublokštas į Angliją, ne viename savo eilėraštyje skaidriu nostalgišku liūdesiu nuspalvino Ukmergę, jos gatves, Žemaitkiemio miestelį, Šventosios upę.

Rajono Savivaldybės tarybos 2008 m. rugsėjo 25 d. sprendimu patvirtinta nauja literatūrinės Vlado Šlaito premijos nuostatų redakcija, pagal kurią konkursas skelbiamas visoje šalyje bei užsienyje ir premija teikiama už literatūrinius kūrinius, labiausiai išreiškiančius meilę gimtajam kraštui, tėviškei.

Kūrinius, skirtus literatūrinės Vlado Šlaito premijos konkursui, prašome siųsti  iki 2018 m. rugsėjo 1 d. į rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyrių (Kęstučio a. 2, Ukmergė) arba į Vlado Šlaito viešąją biblioteką (Vytauto g. 30, Ukmergė) kartu su užpildyta paraiška, kurią galima rasti Viešosios bibliotekos svetainėje www.ukmergesvb.lt/Kraštotyra arba gauti bibliotekoje.
Tel. pasiteirauti: 8 614 55 699, 8 614 94 781.
VLADO ŠLAITO VIEŠOJI BIBLIOTEKA