Knygų Kalėdos

Knygų Kalėdos

Premijos laureatas – Benediktas Januševičius

Įvyko Ukmergės rajono savivaldybės literatūrinės Vlado Šlaito premijos skyrimo komisijos posėdis, kuriame apsvarstytos premijai pristatytos paraiškos ir kūriniai.

2017 metų premijai buvo pasiūlytos šios knygos: Margaritos Adomavičienės  eilėraščių rinkinys „Vartome albumą“, Aldonos Dudonytės – Širvinskienės impresijų knyga „Minčių voratinkliai“, Benedikto Januševičiaus poezijos rinkinys „Žodžiai“ ir Viktoro Rudžiansko lyrikos knyga „Vienas“.

Komisijos nariai – Lietuvos rašytojų sąjungos atstovai, literatūros kritikai Petras Bražėnas ir Vainius Bakas pristatė Rašytojų sąjungos kandidatą premijai – poetą Benediktą Januševičių ir aštuntąją jo poezijos knygą „Žodžiai“. Dėl šios knygos bei V. Rudžiansko lyrikos rinkinio ir buvo daugiausia diskutuojama posėdžio metu. Balsų dauguma devynioliktuoju literatūrinės Vlado Šlaito premijos laureatu pripažintas vilnietis poetas Benediktas Januševičius.

Premijos teikimo iškilmės vyks lapkričio 29 dieną 15 valandą Kraštotyros muziejaus kolonų salėje. Dalyvaus Lietuvos rašytojų sąjungos atstovai, laureato kolegos ir bičiuliai, rajono literatai, kiti svečiai.

Koncertuos Ukmergės kultūros centro Deltuvos skyriaus romantinių dainų grupė „Svaja“, vadovaujama Kazimiero Piestinio.

                                                  Maloniai kviečiame dalyvauti!

Bibliotekos kiemas virsta sąvartynu

Prasidėjus Viešosios bibliotekos pastato renovacijai, buvo rengiamos talkos seniems baldams, kitam balastui išnešti, išvalyti patalpas. Baldų lūženos, kitos atliekos buvo tvarkingai kraunamos šalia bibliotekos šiukšlių konteinerių. Kitoje kiemo pusėje savo statybines atliekas krovė remonto darbus atliekantys vyrai.

Vieną dieną į talką buvo pasitelktas didžiulis UAB „Ekonovus“ konteineris, šiukšlės išvežtos, tačiau to neužteko – palei pastato sieną liko dar šiokia tokia krūvelė senų lentynų ir kėdžių, kurią bibliotekininkai ketino išvežti sulaukę tuščio konteinerio. Bet nespėjo išaušti rytas, ir į „lenininę“ talką pakilo aplinkinių namų gyventojai. Pamatę prie bibliotekos konteinerių krūvelę šiukšlių, jie ėmė vilkti čia savo šlamštą: senus buities rakandus, maišus su įvairiausiomis atliekomis, žalienas, nebereikalingas namų duris, čiužinius... Jei ko čia dar ir nerasi, tai tik senų padangų ir panaudotų kapų žvakių, tačiau kas žino, kad po nakties kas nors neatbogins sugedusio šaldytuvo, dulkių siurblio ar išaugtos vaikiškos lovytės. Čia juk ne savo kiemo konteineris, čia juk viešoji biblioteka, vadinasi – visų ir niekieno?

Skaityti daugiau...