Kriauklių rinkėjas

2019 05 24

Anthony Doerr

Apysakų rinkinys „Kriauklių rinkėjas“ buvo debiutinė Anthony Doerr, vėliau laimėjusio Pulitzerio premiją už romanąNeregimoji šviesa“, knyga. Žodžio magijos meistras aštuoniose trumpose istorijose atskleidžia užburiančius pasaulius ir veda skaitytoją neįtikėtinais vidinių išgyvenimų labirintais.

Puošniai ir meistriškai parašytos Anthony Doerr istorijos knygoje „Kriauklių rinkėjas“ kviečia į kelionę po Afrikos pakrantę, Montanos pušynus, drėgnus Laplandijos miškus, kur kraštovaizdis įkvepia ir žavi. Autorius tyrinėja įvairiausias žmogaus būsenas – metamorfozę, gedulą, trapius santykius ir lėtai gyjančias širdis… Jis leidžia gamtai užklupti veikėjus visa savo jėga.
Kai kurie knygos „Kriauklių rinkėjas“ veikėjai patiria nepakeliamus sunkumus, kiti atranda unikalias dovanas, tačiau visus vienija nepaprasta pagarba juos supančios visatos paslaptims.
Gamta šiose aštuoniose istorijose yra ir paslaptina, ir pavojinga – kūrybos stebuklas ir neįveikiama stichija. Ši subtili pusiausvyra puikiai atsiskleidžia titulinėje knygos istorijoje apie aklą vyrą, kuris leidžia dienas rinkdamas retas ir gražias kriaukleles. Atsiskyręs nuo visų jis gyvena Kenijos pakrantėje. Klaidžiodamas jis atranda, kad tam tikros nuodingos sraigės gali ir nužudyti, ir greitai išgydyti nuo maliarijos. Šis atradimas atkreipia į jį daug nepageidaujamo dėmesio, nes sutrikdo jo rūpestingai sutvarkytą pasaulį, padėjusį jam suvaldyti tiek aklumą, tiek savo prigimtį.
A. Doerr „Kriauklių rinkėjas“ su pasimėgavimu ir susižavėjimu pasakoja apie mus supantį gamtos, civilizacijos ir žmogaus emocijų pasaulį bei slėpiningą meilės stebuklą.