Prašau, pasirūpink mama

2019 05 24

Shin Kyung-Sook

Vienos ryškiausių šiuolaikinių Pietų Korėjos rašytojų romanas „Prašau, pasirūpink mama“ – tai sensacija tapusi istorija apie staiga dingusios motinos paieškas ir suvokimą, kaip mažai mes vieni apie kitus žinome.

Pak Sonjo – žmona ir mama, kuri gyveno pasiaukojimų ir kompromisų kupiną gyvenimą. Kadaise ji patyrė insultą. Atsigavusi po ligos tapo pažeidžiamesnė ir nuolat šiek tiek sutrikusi.

Vieną dieną Seulo metro stotyje 69-erių metų Pak Sonjo dingsta. Kol vyras ir vaikai ieško mamos, jie leidžiasi į prisiminimus apie ją ir... ginčus. Jie niekaip neapsisprendžia dėl informacijos, kurią reikėtų skelbti apie mamą, dėl apdovanojimo dydžio, dėl nuotraukos. Galiausiai paaiškėja, kad jie net neturi kokios nors neseniai darytos mamos nuotraukos.

Pamažu visi suvokia, kad žmonos ir mamos jie niekada iš tikrųjų nepažinojo. Iš jų atsiminimų ir smulkiausių detalių prieš akis ima kilti aistros, skausmai ir paslaptys, kurias ji saugojo. Atskleidus mamos dingimo paslaptį, galima atskleisti ir dar vieną – visų mamų ir jų vaikų paslaptį - kaip prisirišimas, pyktis, viltis ir kaltė tampa meile?

Romanas „Prašau, pasirūpink mama“ – tai nuoširdus, jautrus ir atjautos kupinas pasakojimas apie šeimą ir pačią šeimos prigimtį.