2018 12 29

Benas – sapnų siuvėjas

Tomas Dirgėla. - Vilnius : Tyto alba, 2018. - 125, [1] p. : iliustr.

Nauja vaikų pamėgto rašytojo Tomo Dirgėlos knyga „Benas – sapnų siuvėjas“ – apie berniuką ir jo išskirtinę galią pratęsti nutrūkusius sapnus. Tačiau tokias galias visuomet reikia saugoti nuo blogų žmonių...

Skaityti daugiau...
2018 12 29

Gyvatė ir Driežas : [alegorinės pasakaitės]

Joy Cowley, Gavin Bishop. - Vilnius : Odilė, [2018]. - 93, [3] p. : iliustr.

Susipažinkite su dviem dykumos gyventojais – gyvate ir driežu. Penkiolikoje trumpų apsakymų autorė Joy Cowley pasakoja apie jų nuotykius, ginčus, emocijas ir verslo planą, kuris leistų atskleisti geriausius abiejų talentus. „Gyvatė ir driežas“ – vaikams skirtas alegorinis pasakojimas, kuriame dviejų dykumos gyventojų istorijos moko svarbiausių žmogiškų vertybių. Vaizduotę žadina įsimintinos Gavin Bishop iliustracijos, kurios fiksuoja naujųjų draugų kartu leidžiamą laiką.

Skaityti daugiau...
2018 12 29

Iliustruota Vydūno gyvenimo ir kūrybos istorija

Lina Mickutė. - Vilnius : 700 eilučių, [2018]. - 63, [1] p. : iliustr.

Kaip mažas, daug klausimų sau ir kitiems keliantis berniukas išauga į jaunuolį, kuris kovai su ankstyvą mirtį pranašavusia džiova pasirenka tuo metu neįprastą būdą – vegetarišką mitybą?

Skaityti daugiau...
2018 12 29

Katinėlio Murklio pasakos Kn. 1

Marcel Aymé. - Vilnius, 2018. - 193, [2] p.

Nuostabioje sodyboje sesutės Marinetė ir Delfina gyvena su tėvais ir daugybe įvairių gyvulėlių. Sodyba yra netoli miško, tad kartais mergaitės sutinka ten gyvenančių žvėrių. Visi jie ne tik kalba, bet neretai ir elgiasi kaip žmonės. Jiems būdingos tiek geros, tiek blogos žmogiškosios savybės – švelnumas, pyktis, darbštumas, tinginystė, gyrimasis, nusivylimas. O svarbiausia, kad kiekvienas nuotykis išmoko vis ko nors naujo.

Skaityti daugiau...
2018 12 29

Baltasis liūtas

Michael Morpurgo. - Vilnius : Alma littera, 2018. - 124, [4] p. : iliustr.

Maiklas – internato mokinys, kuriam įgriso mokyklos taisyklės. Vieną dieną jis nusprendžia pabėgti. Keliaudamas berniukas netikėtai atsiduria senos našlės namuose. Ji jam papasakoja nepaprastą istoriją apie netoliese stovintį įspūdingą monumentą - visagalį žvėrių karalių liūtą, o praūžus tropinei audrai ant jo įsitaiso begalės spalvingų drugelių. Iš senosios moters Maiklas sužino, kad jis – ne pirmasis, nusprendęs pabėgti iš internato. Beveik prieš šimtą metų tą patį padaryti sugalvojo ir kitas jo amžiaus berniukas Bertis...

Skaityti daugiau...