2019 09 02

Rugsėjo mėnesio renginiai Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje

Rugsėjo 10, 17, 24 d. 18.30 val. žaidimo „Auksinis protas“ turnyrai Ukmergės kraštotyros muziejuje (Kęstučio a. 5, Ukmergė).

Rugsėjo 19, 24, 26 d. 16 val. Vaikų literatūros skyriuje LEGO robotų konstravimo ir programavimo užsiėmimai (informacija tel. 8 659 34831).

Rugsėjo 19, 26 d. 16 val. Vaikų literatūros skyriuje vaikų saviraiškos studijos „Keberiokšt“ užsiėmimai (informacija tel. 8 659 34831).

Rugsėjo 27 d. 12 val. Dainavos bibliotekoje literatūtrinis vidudienis „Ieškojau laimės kitiems, o laimingas tapau pats“, skirtas lietuvių literatūros klasiko Juozo Tumo Vaižganto metams ir Dainavos bibliotekos 50-mečiui paminėti.

PARODOS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje:

Spaudinių paroda „Ieškodamas laimės kitiems – neblėstančią atmintį pelnė“, skirta  rašytojo, spaudos darbuotojo, literatūros istoriko, kritiko, visuomenės veikėjo, pedagogo, kunigo Juozo Tumo – Vaižganto 150 - osioms gimimo metinėms.

Vaikų literatūros skyriuje:

Dokumentų paroda "Mokyklos pasaulis vaikų ir paauglių literatūroje".

2019 06 28

Ukmergės miesto literatūrinės premijos istorija

Šiemet minimas dvidešimties metų jubiliejus, kai nuo 1999-ųjų metų Ukmergėje yra teikiama literatūrinė Vlado Šlaito premija. Per šį dvidešimtmetį premija buvo įteikta ir iš Ukmergės krašto kilusiems, ir kitų regionų bei kitose šalyse gyvenantiems kūrėjams. Vis tik premijos priešistorė daug senesnė – Ukmergės literatūrinė premija, skirta apdovanoti geriausio literatūros kūrinio autorių, šio krašto šviesuolių iniciatyva buvo įsteigta dar 1937 metais.

Skaityti daugiau...
2019 05 03

Konkursas „Atsakingas skaitytojas“ kviečia rūšiuoti elektronikos atliekas ir papildyti bibliotekos lentynas naujomis knygomis

Daugelis mūsų šalies gyventojų galėtų patvirtinti, kad būtent bibliotekos erdvėje išgirdo žinią apie socialinę atsakomybę prieš gamtą ir žmones, rūšiuojant atliekas. Bibliotekos tapo svarbių renginių, raginančių atsakingai tvarkyti elektronikos atliekas, dalyvėmis bei iniciatorėmis.

Elektronikos platintojų asociacija (EPA), bendradarbiaudama su Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos bibliotekininkų draugija, ir šiemet organizuoja aplinkosauginį projektą „Atsakingas skaitytojas“. Penktus metus vykstančio konkurso metu  bibliotekos yra kviečiamos skatinti savo lankytojus prisijungti prie elektronikos ir baterijų atliekų rinkimo akcijos. Ji truks iki pat metų pabaigos. Nebenaudojamas baterijas, smulkius elektronikos prietaisus gyventojai galės atnešti į bibliotekas, taip pat registruotis, kad stambiosios elektronikos atliekos nemokamai būtų išvežamos iš namų. Išvežtų iš gyventojų namų elektronikos atliekų kiekiai bus sumuojami su bibliotekose surinktu bendru elektronikos atliekų ir baterijų kiekiu. Atsižvelgiant į bibliotekų poreikį, EPA pasirūpins atliekų išvežimu ir saugiu jų sutvarkymu.

Šiemet net keturios bibliotekos, kurių iniciatyva bus surinkta daugiausiai elektroninės technikos atliekų, galės savo skaitytojus pradžiuginti jų pačių išsirinktu 500 eurų vertės knygų krepšeliu, kurį dovanos EPA.

Vlado Šlaito viešoji biblioteka jau ketverius metus iš eilės dalyvauja šiame konkurse ir ne kartą yra laimėjusi puikių prizų, kuriais gali džiaugtis bibliotekos lankytojai. Biblioteka ir šiemet kviečia gyventojus aktyviai registruotis stambių elektronikos atliekų išvežimui tel. 8 659 34756.

naujas