2016 06 21

Kviečiame dalyvauti!

Vladinės – su Vlado Šlaito poezija

Birželio 27 dieną, pirmadienį, Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje rengiamas Literatūrinis vardadienis „Vladą Šlaitą skaito Vladai ir Vlados“. Biblioteka kviečia rajone gyvenančius Vladus, Vladas, Vladislovus, Vladzes ir jiems prijaučiančius atvykti į šventinį renginį kartu paminėti kraštiečio išeivijos poeto ir savo vardadienį kartu su Vlado Šlaito poezija. Poeto eiles palydės „Bočių“ sambūrio melodijos.

Renginio pradžia – 15 valandą.

 

2016 06 10

Vlado Šlaito literatūrinės premijos konkursas

Prieškario metais šviesių šio krašto žmonių rūpesčiu buvo įsteigta Ukmergės miesto premija, kuri kelerius metus iš eilės buvo skiriama už romantiškiausią metų literatūrinį kūrinį. Pirmuoju Ukmergės literatūros fondo premijos laureatu 1937 m. tapo profesorius Vincas Mykolaitis-Putinas už romaną „Krizė“. 1938 m. ši premija buvo paskirta rašytojui Kaziui Borutai už knygą “Mediniai stebuklai”.

Ukmergės rajono Taryba 1999 m. gegužės 26 d. sprendimu Nr. 27 įsteigė kasmetinę literatūrinę premiją, pavadintą iškilaus mūsų krašto poeto Vlado Šlaito vardu, kuris, likimo nublokštas į Angliją, ne viename savo eilėraštyje skaidriu nostalgišku liūdesiu nuspalvino Ukmergę, jos gatves, Žemaitkiemio miestelį, Šventosios upę. Literatūrinė Vlado Šlaito premija skiriama už reikšmingus poezijos, prozos, publicistikos, literatūros kritikos ir kitus kūrinius, išreiškiančius meilę gimtajam kraštui, tėviškei.

Kviečiame siūlyti kandidatus šių metų Vlado Šlaito premijai.

Premijai pristatomus kūrinius ir užpildytą paraiškos skirti premiją formą iki 2016 m. rugsėjo 1 d. pateikti Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriui: Kęstučio a. 2 - 2, LT-20114, Ukmergė, arba Vlado Šlaito viešajai bibliotekai: Vytauto g. 30, LT-20107, Ukmergė.

Paraiškos formą galima rasti Vlado Šlaito viešosios bibliotekos svetainėje, arba Viešojoje bibliotekoje.

Telefonai pasiteiravimui: 8 340 48193; 8 340 56865; 8 340 52278; e.p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. ; Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. .

                                                                                                             Konkurso rengėjai 

2016 06 10

Kviečiame dalyvauti kūrybiniame konkurse!

2016-08-15

Lietuvos apskričių viešosios bibliotekos vaikus ir jaunimą kviečia dalyvauti netradiciniame socialiniuose tinkluose vyksiančiame konkurse #vasarasuknyga. „Vasara su knyga“ – tai knygų skaitymai ir kultūros renginiai, skirti Bibliotekų metams paminėti. Bibliotekų metus globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Konkursui #vasarasuknyga kviečiame filmuoti ir fotografuoti vasariškas akimirkas, praleistas su knyga, atostogų fone fiksuoti skaitymo malonumo momentus. Šiuo konkursu siekiame skatinti vaikus ir jaunimą skaityti, dalytis su bendraamžiais skaitymo rekomendacijomis, ugdyti skaitymą kaip laisvalaikio pomėgį.

Įamžintas akimirkas siųskite el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. "> Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. ir viešinkite socialiniame tinkle „Facebook“ arba socialiniame dalijimosi nuotraukomis tinkle „Instagram“, naudodami groteles (hashtag) #vasarasuknyga. Konkurse kviečiame dalyvauti vaikus ir jaunimą iki 29 metų. Konkurso laikas: nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 15 d.

#vasarasuknyga nugalėtojai bus apdovanoti vertingais prizais – planšetiniu kompiuteriu, fotoaparatu ir USB laikmena. Nugalėtojus rinks 7 narių vertinimo ekspertų grupė: po vieną narį iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių viešųjų bibliotekų, du nariai – profesionalūs fotografai. Nugalėtojai bus apdovanoti 2016 m. rugsėjo 8 d. skaitymų „Vasara su knyga“ baigiamojo renginio metu Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje.

Siunčiamų nuotraukų skaičius neribojamas, tad dalinkimės vasaros skaitymo džiaugsmais su draugais!

Daugiau informacijos apie „Vasara su knyga“ rasite

(https://www.facebook.com/vasarasuknyga/?fref=ts)