2016 09 26

Vlado Šlaito skaitymai

Rugsėjo 27 dieną minime kraštiečio išeivijos poeto Vlado Šlaito 96-ąsias gimimo metines. Šia proga penktadienį, rugsėjo 30 dieną, jaunieji Aukštaitijos regiono skaitovai renkasi į Vlado Šlaito skaitymų baigiamąjį renginį Antano Smetonos gimnazijoje. Šventė tęsis Žemaitkiemyje: renginio dalyviai aplankys poeto gimtąją sodybą, seniūnijos salėje klausysis literatūrologo Vainiaus Bako įžvalgų apie Vlado Šlaito asmenybę ir kūrybą, skaitys jo eiles, bus apdovanoti literatūrinio konkurso nugalėtojai.

Autobusas į Žemaitkiemį iš Viešosios bibliotekos kiemo išvyksta 14 valandą (kelionė nemokama).

2016 09 23

Apie vaikystę, prabėgusią tremtyje

Rugsėjo 30 dieną, penktadienį, Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje rengiamas Stanislovo Abromavičiaus atsiminimų knygos „Tremties vaikai“ (antroji knyga) iš serijos apie mažuosius 1941-1952 metų tremtinius pristatymas.

Dalyvaus knygos autorius, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos valdybos pirmininkė Rasa Duobaitė-Bumbulienė, LPKTS tarybos pirmininkė Vincė Vaidevutė Margevičienė.

Renginio metu Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ projekto „Misija Sibiras 2016“ dalyviai pristatys vienuoliktąją ekspediciją į lietuvių tremties ir įkalinimo vietas Rusijoje, kurios metu tvarkė lietuviškas kapines, aplankė Sibire gyvenančius lietuvius.

Koncertuos Kultūros centro mišrus choras „Tremtinys“ (vadovė Julė Juodienė).

Pradžia 15 valandą.

2016 09 22

Biblioteka kviečia į Civitas klubo diskusiją

   Rugsėjo 23 dieną, penktadienį,  Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje rengiama Civitas klubo diskusija

                               „Kaip nepasiklysti rinkiminių pažadų sūkuryje?“

                          (rinkiminių programų analizė užsienio politikos srityje). 

Susitikime dalyvaus žurnalistas, filosofas, publicistas, politikos apžvalgininkas, pedagogas, istorikas, Lietuvos Katalikų mokslų akademijos akademikas, žurnalo „Genocidas ir rezistencija“ redakcijos narys, žurnalo „Naujasis židinys – Aidai“ rėmėjas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro mokslinės tarybos narys

                                                                   Kęstutis Girnius.

   Renginio pradžia 11 valandą.

2016 09 21

Auksinis protas vėl Ukmergėje!

AUKSINIS PROTAS

Sezono atidarymo žaidimas vyks rugsėjo 20 dieną. Tai bus neįskaitinis žaidimas, todėl kai kurios komandos gali dar nežaisti. Įskaitos pradžia – rugsėjo 27 dieną. Taip žaisime kiekvieną antradienį, 18.30 val., iki pat gruodžio 6 dienos. vienas iš antradienių bus lapkričio 1 diena. Žaidimas tądien Ukmergėje nevyks. Jūsų laukia vienuolika žaidimų, iš kurių dešimt bus įskaitiniai ir vienas neįskaitinis.

Numatoma finalo data – gruodžio 10 diena (šeštadienis). 
Kiekviename žaidime Jūsų lauks po 64 klausimus, gera atmosfera ir naujos žinios. Taip pat tęsime ir kelialapių į TV žaidimus dalybas – kiekviename žaidime mes pralošime po penkis kvietimus. Žaidimų Ukmergėje rėmėjas - Apetito Pizza!
Registracijos anketa čia: 
https://www.auksinisprotas.lt/protmusio-registracija-auksinisprotas/

2016 09 01

Įvertinkite atnaujintą interneto svetainę „Vilnijos vartai“

2016 m. vasarą pradėjo veikti atnaujinta ir patobulinta kraštotyros informacijos svetainė „Vilnijos vartai“ (http://www.vilnijosvartai.lt). Kviečiame apsilankyti ir įvertinti jos turinį bei naujas galimybes. Atsakydami į internetinės anketos klausimus http://www.vilnijosvartai.lt/apklausa/ Jūs prisidėsite prie tolimesnio svetainės tobulinimo.

Dėkojame už bendradarbiavimą.

„Vilnijos vartų“ organizatoriai