2016 10 27

Rojus Sližiuose

Rasa Vasiliauskienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Sližių kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Dabartinėse buvusios pradinės mokyklos patalpose biblioteka veikė daugiau nei 40 metų. Aplūžę baldai, drėgmė, pageltę knygų lapai... Net ir sutaisius vandenį praleidžiantį stogą liko patamsėjusios bibliotekos sienos, pelėsių kvapas... - prie tokio vaizdo, regis, kai kurie jau buvome pripratę. Tačiau, kaip sakoma - viltis miršta paskutinė!..

Skaityti daugiau...
2016 10 24

Svečiai iš Molėtų

Danguolė Gabinaitienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Želvos kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Saulėtą penktadienio rytą į Želvos miestelį įriedėjęs didelis, gražus turistinis autobusas stabtelėjo bibliotekos kieme. Iš jo pabiro mielos viešnios, atvykusios iš Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos. Pakvietėme koleges į neseniai renovuotos bibliotekos ir kultūros namų pastatą, aprodėme patalpas, papasakojome apie savo  veiklą, apie Želvos kraštą ir jo žmones. Mums buvo smalsu išgirsti ir apie molėtiškių darbus, projektus, renginius, sumanymus ateičiai.

Skaityti daugiau...
2016 10 24

Eik į biblioteką pasimokyt...

Sigita Astikienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Bibliografijos-kraštotyros skyriaus vedėja

Biblioteka šiandien ne tik propaguoja rašytojų, poetų, mokslininkų leidinius, bet ir pati aktyviai dalyvauja leidybinėje veikloje. Per praėjusius penkiolika metų savo jėgomis arba kartu su partneriais, bendraminčių išleista per dvidešimt leidinių. Prisidėdama lėšomis, žmogiškaisiais ištekliais ar moraline pagalba biblioteka populiarina krašto paveldą, etninę kultūrą, įamžina kraštiečių atminimą.

Skaityti daugiau...
2016 10 03

Auksinis protas vėl Ukmergėje!

AUKSINIS PROTAS

Sezono atidarymo žaidimas vyks rugsėjo 20 dieną. Tai bus neįskaitinis žaidimas, todėl kai kurios komandos gali dar nežaisti. Įskaitos pradžia – rugsėjo 27 dieną. Taip žaisime kiekvieną antradienį, 18.30 val., iki pat gruodžio 6 dienos. vienas iš antradienių bus lapkričio 1 diena. Žaidimas tądien Ukmergėje nevyks. Jūsų laukia vienuolika žaidimų, iš kurių dešimt bus įskaitiniai ir vienas neįskaitinis.

Numatoma finalo data – gruodžio 10 diena (šeštadienis). 
Kiekviename žaidime Jūsų lauks po 64 klausimus, gera atmosfera ir naujos žinios. Taip pat tęsime ir kelialapių į TV žaidimus dalybas – kiekviename žaidime mes pralošime po penkis kvietimus. Žaidimų Ukmergėje rėmėjas - Apetito Pizza!
Registracijos anketa čia: 
https://www.auksinisprotas.lt/protmusio-registracija-auksinisprotas/

2016 10 03

Spalio mėnesio renginiai Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje

Spalio 4, 11, 18, 25 d. 18.30 val. žaidimo „Auksinis protas“ turnyrai.

Spalio 4 d. rajono bibliotekininkų išvyka į Maironio lietuvių literatūros, Juozo Tumo-Vaižganto ir Juozo Zikaro muziejus Kaune.

Spalio 14 d. 10 val. rajono bibliotekininkų seminaras.

Spalio 14 d. 12 val. žurnalistės Ingos Liutkevičienės parengtos knygos „15 metų su Galina Dauguvietyte. Kas liko nutylėta?“ pristatymas.

Spalio 14 d. 19 val. Poezijos ir muzikos vakaras „Balsą žemės gimtos išnešiojęs giliausiai širdy...“, skirtas kraštiečio išeivijos poeto Vlado Šlaito 96-osioms gimimo metinėms, Ukmergės Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje. Vakaro metu bus įteikta 18-oji literatūrinė Vlado Šlaito premija. Dalyvaus Lietuvos muzikos ir teatro akademijos scenos kalbos dėstytoja Rita Juodelienė, operos solistė Nijolė Kniukštaitė-Vaičiulienė, vargonininkas Linas Dužinskas, kiti svečiai.

Spalio 19 d. 12 val. Vaikų literatūros skyriaus edukacijos Dukstynos pagrindinėje mokykloje. Dalyvaus rašytojas Tomas Dirgėla, dailininkė Kristina Karvelytė, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos specialistai.

PARODOS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE:

Mažojoje galerijoje:

Dokumentų paroda, skirta Vlado Šlaito 96 - osioms gimimo metinėms.

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje:

Spaudinių paroda „Biblioteka grožinėje literatūroje“, skirta 2016-iesiems - Nacionaliniams bibliotekų metams.

Bibliografijos-kraštotyros skyriuje:

Dokumentų paroda „Dainų skrynią pravėrus: Ukmergės krašto dainos“.